Siekiama užkirsti kelią dvarų nykimui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Siekdama užkirsti kelią netinkamai saugomų dvarų nykimui, Vyriausybė pirmadienį, 2010 m. lapkričio 29 d., pavedė Kultūros ministerijai parengti Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisas, nustatančias netinkamai laikomo kultūros paveldo paėmimo valstybės nuosavybėn tvarką ir prioritetus.
 
Sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad Panevėžio apygardos teismo nutarimu valstybės nuosavybėn gali būti perduota netinkamai laikoma Kalnaberžės buvusio dvaro sodyba, už kurią Civilinio kodekso nustatyta tvarka reikės teisingai atlyginti, o vėliau skirti lėšų šio dvaro sunykusių statinių avarinės būklės likvidavimui, saugojimui, priežiūrai ir sutvarkymui, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.
 
Vyriausybėje siūloma išnagrinėti galimybę už didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimą ar sugadinimą taikyti šio turto konfiskavimą. Lietuvoje skaičiuojama apie pusę tūkstančio apleistų statinių, pripažintų kultūros vertybėmis. Paveldosaugininkai susirūpinę Bartkuškio dvaro Širvintų rajone, Belvederio dvaro Jurbarko rajone, Pavilkijo dvaro Šakių rajone ir kitų nykstančių dvarų likimu.
 
freepics.com nuotr.
 
www.balsas.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra