Siekia atgaivinti Mažojo Tauralaukio parką

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Klaipėdoje gali atgimti dar vienas istorinis – Mažojo Tauralaukio – parkas. To siekia visuomenininkų iniciatyvinė grupė.
 
Ji tvirtina, kad ši vieta primintų ne tik karališkuosius uostamiesčio metus, kai čia rezidavo Prūsijos karalienė Luizė, bet ir dar senesnį laiką – baltų laikotarpį.
 
Tauralaukio ąžuolynas šalia Danės upės vingio veši mažiausiai 300 metų – maždaug prieš tiek laiko jis jau užfiksuotas senuosiuose žemėlapiuose.
 
Prieš 200 metų, kai Klaipėda metams buvo tapusi Prūsijos karalystės sostine, šio parko takeliais mėgo vaikščioti karalienė Luizė su vaikais.
 
„Atvykdavo su karieta ar atplaukdavo su valtele ir čia vaikščiodavo, po ąžuolais valgydavo pietus. Šią vietą ji lygino su Berlyno Tiergarteno ąžuolynu, parku“, – pasakojo Mažojo Tauralaukio parko atgaivinimo iniciatyvinės grupės narys Kęstutis Demereckas.
 
Vienas parke augantis ąžuolas iki šių dienų tebevadinamas Luizės ąžuolu. XIX-XX amžių sankirtoje parke buvo pastatytas paminklinis akmuo karalienei atminti. Iniciatyvinės grupės nariai apgailestauja, kad sovietmečiu nuverstas paminklas neatstatytas iki šiol.
 
Tačiau kitas, piliakalnio papėdėje, prie pat upės tebesantis akmuo, vadinamas Velnio akmeniu, neabejotinai mena senąsias pagonių apeigas.
 
Dabar buvęs parkas apleistas, anot K. Demerecko, prie jo pavojingai priartėję nauji gyvenamieji rajonai, todėl baiminamasi, kad ši istorinė vieta gali visiškai sunykti.
 
Organizuoti Tauralaukio parko tyrimus, jo atgaivinimo procesą uostamiesčio savivaldybei rekomenduoja ir Valstybinė kultūros paveldo komisija.
 
„Kitais metais bus šaukiami tam tikri projektai, bus šaukimai Europos Sąjungos projektų parkų atgaivinimams. Manome, kad savivaldybė turėtų suspėt kitais metais pakliūti į šituos projektus ir imtis šito parko atgaivinimo“, – kalbėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius.
 
Tačiau, prieš kreipiantis į Europos sąjungą, dar reikia parengti parko galimybių studiją, o iš kur gauti tam pinigų – kol kas neaišku. Miesto valdžios atstovai sako galimų finansavimo šaltinių ieškantys kartu su parko atkūrimo iniciatyvine grupe.
 
LTV „Šiandien“
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Buvusi Mažojo Tauralaukio parko aplinka

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra