Siekama gerinti teisių papildomą pensiją perkėlimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trečiadienį (birželio 20 d.) Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui dėl direktyvos dėl teisių į papildomą pensiją perkėlimo gerinimo. Šiame dokumente nagrinėjami pagrindiniai pensijų srities klausimai, susiję su kliūtimis darbuotojams laisvai judėti valstybėje narėje ar iš vienos valstybės narės į kitą.
Pasak EP narės Onos Juknevičienės, būtinos nuostatos, reglamentuojančios teisių į pensiją įgijimą, išsaugojimą ir perkėlimą. Tik tuomet lankstumas ir profesinis mobilumas taps privalumu, tuo pačiu rūpinantis, kad darbuotojai sukauptų pakankamai lėšų pensijai.
"Direktyva turėtų sustiprinti darbuotojų laisvę pasirinkti tinkamą darbą. Tai dar vienas žingsnis suaktyvinti Bendrijos darbo rinką, paskatinti investicijas ir konkurencingumą, stiprinti socialines garantijas darbuotojams.
Bendrijos narės turi teisę pasirinkti, turėti ar ne, papildomų pensijų sistemas. Dabar septynios iš dešimties 2004- taisiais prisijungusių Bendrijos narių jų neturi, tame skaičiuje ir Lietuva. Kai kuriose šalyse papildomų pensijų sistemos nėra paplitusios ir apima tik nežymią dalį darbuotojų. Tačiau pavyzdžiui, Švedijoje, Olandijoje ir Danijoje didžioji dalis darbuotojų gauna darbdavių pensijas ir labai jas vertina", – sakė O. Juknevičienė.
Europarlamentarė tikisi, kad tos šalys, kuriose nenaudojama darbdavių pensijų sistema, supras šios sistemos privalumus, pasinaudos kaimynių patirtimi ir įdiegs papildomas socialines garantijas savo žmonėms.
"Svarbu, kad ši direktyva būtų tinkamai įgyvendinama,  kad  darbdavių papildomos pensijos sistemos būtų skatinamos plisti, o sukauptos lėšos galėtų būti perkeliamos tiek atskiros šalies, tiek visos Bendrijos mastu.
Svarbu, kad darbdaviai turėtų teisę pasirinkti tas papildomų pensijų sistemas ir jų perkėlimo būdus, kurie pateisina jų kaštus ir neatneša finansinių nuostolių", – sakė ji.
Europarlamentarė taip pat ragino vengti išimčių reikalavimui perkelti teises į papildomą pensiją: "Lankstus ir efektyvus pensijų perkėlimas yra papildoma darbuotojo socialinė garantija bei motyvacija tinkamai panaudoti savo žinias ir gebėjimus", – pridūrė O. Juknevičienė.
Europos Parlamento ALDE grupės atstovė spaudai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra