Sibiro tremtinio Juozapo Tiškevičiaus turto Užutrakyje grąžinimas – Konstitucinio Teismo rankose…

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Negrąžinamas Užutrakio dvaras (prašymas pateiktas 1992 metais) grafų Tiškevičių palikuoniui sukėlė abejonių tik Vyriausiajam administraciniam teismui, kuris sustabdė bylos teisminį nagrinėjimą ir kreipėsi į Konstitucinį teismą. „Trakų žemės“ redakcija paprašė Juozapo Tiškevičiaus bylos advokatą Feliksą Užpelkį trumpo komentaro.
„Vyriausiasis administracinis teismas suprato, – sako advokatas Feliksas Užpelkis, jog Užutrakio dvaro
pastatai vardijami netikraisiais vardais, kad šioje byloje atsakovai (LR Kultūros ministerija, Trakų istorinis nacionalinis parkas) sako daug netiesos ir kad toks netiesos sakymas negali išlikti istorijai. Štai iš dešimties pastatų penki, t.y. spirito varykla, spirito varyklos sandėlis, pastatas sandėlis (vežiminė), pastatas baras ir pastatas valgykla niekada nebuvo gyvenamosios patalpos ir jos nepertvarkytos į negyvenamąsias ir dabar. Šie pastatai jau daug metų ne tik nenaudojami kultūros reikmėms, bet ir apskritai yra nenaudojami: apleisti, apaugę žole, krūmais ir medžiais, užkaltais arba atvirais langais ir durimis. Kiti keturi pastatai, t.y. keltininko namelis, sarginė ir du tarnų pastatai ir dabar tebėra gyvenami (berods 18 asmenų) ir nėra „…pertvarkyti į negyvenamąsias patalpas ir naudojami švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros, mokslo reikmėms bei globos namams“, ką leistų Nuosavybės atkūrimo Įstatymas negrąžinti savininkui natūra, o Vyriausybės nutarimu būtų valstybės išperkami. Ir tik vienas pastatas – buvę dvaro rūmai pagal Nekilnojamojo turto Registro įstatymą yra įvardytas kaip kultūros pastatas, tačiau ir šis jau 17 metų nuo Nuosavybės grąžinimo istatymo priėmimo nėra tiesiogiai dabar naudojamas kultūros reikmėms.
Tad Konstitucinis Teismas ir turės atsakyti, ar LR Vyriausybė LR Kulturos ministerijos teikimu gali taip interpretuoti Nuosavybes atkūrimo Įstatymą bei Konstituciją ir negyvenamus, nenaudojamus pastatus priskirti kultūros objektams ir jų negrąžinti savininkui “
Plačiau apie Užutrakio dvaro sugrąžinimo tolesnį teisminį nagrinėjimą rašysime kituose laikraščio numeriuose.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra