Šiauliuose vėl varžysis Lietuvos aukštųjų mokyklų skaitovai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trečią kartą rengiamame respublikiniame Laimono Noreikos skaitovų konkurse šįmet dalyvaus beveik šimtas Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų.
 
Tradiciniu tapusį konkursą rengia Šiaulių universiteto (ŠU) Menų fakulteto Teatro katedra. Vienintelis tokio pobūdžio renginys studentijai skirtas legendinio lietuvių aktoriaus Laimono Noreikos atminimui, šįmet pažymint jo 84-ąjį gimtadienį ir įprasminant aktoriaus kūrybinę veiklą.
 
L. Noreika (1926-2007) kurį laiką gyveno Šiauliuose, pirmuosius žingsnius teatro scenoje žengė dar mokydamasis Šiaulių gimnazijoje. Garsus teatro ir kino aktorius buvo plačiai žinomas ir kaip skaitovas, parengęs net dvidešimt programų, kurias pristatė daugiau nei tris tūkstančius kartų. Tai literatūrinės programos pagal Vinco Mykolaičio-Putino, Marcelijaus Martinaičio, Salomėjos Neries, Pauliaus Širvio ir kitų autorių kūrybą.
 
Apie didžiulį aktoriaus nuveiktą darbą liudija L. Noreikos kūrybinių vakarų afišos, kurias ŠU Menų fakulteto Teatro katedrai padovanojo aktoriaus dukra Rūta Oginskaitė.
 
Trečiasis Lietuvos aukštųjų mokyklų Laimono Noreikos skaitovų konkurso pagrindinis reikalavimas – skaityti lietuvių autorių kūrybą, o tai visą gyvenimą puoselėjo ir L. Noreika.
 
Skaitovai gali varžytis dviejose kategorijose – individualių pasirodymų ir meninių kompozicijų. Konkurso nuostatai skelbia, kad studentai turės galimybę pasirinkti jų širdžiai mieliausią žanrą – poeziją, prozą, humoristinę poeziją/prozą.
 
Kiekvienos kategorijos skaitovai bus apdovanoti trijų laipsnių laureatų diplomais, padėkos raštais, specialiais prizais. Bus išrinktas ir vienas absoliučiai geriausias konkurso skaitovas.
 
2008 m. pirmajame L. Noreikos skaitovų konkurse dalyvavo tik teatro krypties studijų studentai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų. Po metų įvykusiame antrajame konkurse savo sugebėjimus išbandė ne tik teatro krypties studijų studentai, bet ir skaitovai iš kitų studijų krypčių.
 
Šiemet konkursas atveria duris L. Noreikos gimtadienio išvakarėse. Lapkričio 25 dieną Šiaulių universiteto Mokomojo teatro scenoje pasirodys beveik šimtas studentų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių aukštųjų mokyklų.
 
Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.
 
www.lrytas.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra