Šiauliuose pirmajai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse rengiasi Italijos kariai

Autorius: Data: 2014-01-29 , 12:35 Spausdinti

Sausio 27 d. į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido Italijos karinių oro pajėgų kariai su dviem naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ ir degalų papildymo lėktuvu „Boeing KC-767A“. Italijos kariai iki ketvirtadienio treniruosis Baltijos šalių oro erdvėje ir ruošis NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse, kurią pirmą kartą pradės vykdyti nuo 2015 m. sausio.

Keturis mėnesius nuo 2015 m. sausio Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ budėsiantys Italijos kariai atvyko susipažinti su Lietuvos klimatinėmis sąlygomis ir NATO oro policijos misija, kurią italams pristatė Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius ir šiuo metu misiją atliekantys JAV karinių oro pajėgų kariai.

Italijos kariams taip pat buvo aprodyta Aviacijos bazės teritorijoje įrengta ir NATO oro policijai skirta infrastruktūra – Greitojo reagavimo zona ir NATO oro policijos štabo pastatas.

Šiandien Aviacijos bazėje Šiauliuose apsilankę Italijos ambasadorius Lietuvai Stefano Taliani de Marchio ir JAV ambasadorė Lietuvai Deborah A. McCarthy susitiko su šiuo metu misiją vykdančiais JAV ir misijai besirengiančiais Italijos kariais.

Šių metų pradžioje dislokuoto JAV karinių oro pajėgų kontingento karius gegužės mėnesį pakeis Lenkijos karinių oro pajėgų kariai, kurie Baltijos šalių erdvėje patruliuos su keturiais naikintuvais „MiG-29“.

Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 1999 m. pasirašytu tarpvyriausybiniu susitarimu. Šiuo metu šalių bendradarbiavimas gynybos srityje tampa vis intensyvesnis tiek NATO pratybų, tiek dvišalio bendradarbiavimo kontekste.

Italija dalyvavo NATO pratybose Baltijos regione „Steadfast Jazz 2013“, taip pat yra prisijungusi prie Lietuvoje įsteigto NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro ir skyrusi aukšto rango pareigūną centro veiklai nuo 2013 metų.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 14 šalių partnerių.

Baltijos oro erdvėje yra patruliavę Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos kariai.

© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Aviacija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra