Šiauliuose – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė

Autorius: Data: 2012-05-28 , 09:50 Spausdinti

Šiauliuose – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė

Šeštadienį, 2012 m. gegužės 26 d., Šiauliuose vyko Lietuvos kariuomenės ir visuomenės šventė, kurios didžiausias siurprizas – tarptautinis aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“. Šventėje dalyvavo ne tik Lietuvos karinė ir civilinė aviacija, bet ir kitų NATO šalių kariniai orlaiviai, parengę šventei įspūdingus pasirodymus ore. Šventė tęsis iki vėlyvo vakaro.

„Kariuomenės ir visuomenės šventė daug kartų džiuginusi vilniečius ir kauniečius šiemet keliauja į Šiaulius. Miestą, kur dislokuotas geriausiai matomas NATO saugumo garantas, – Baltijos šalių oro policijos misija. Tai, kad NATO šalių karinės oro pajėgos dalyvaus ir mūsų šventėje, tik patvirtina mūsų bendrumą ir tai, koks svarbus yra NATO solidarumo principas“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“ rengiamas Karinių oro pajėgų dvidešimtmečio proga. Šou metu buvo demonstruojamas įspūdingas lėktuvų pilotažas, kurį atliko lakūnai su retro, koviniais, transportiniais, moderniais orlaiviais ir sraigtasparniais. Programoje – ne tik karinės aviacijos pasirodymai, bet ir akrobatiniai skraidymai, tarp jų – akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys.

Savo įspūdingomis programomis ore stebino ir kitų NATO šalių Karinės oro pajėgos. Vyko ilgesnis nei dvi valandos jų pasirodymas.

Jungtinėje programoje „oras-žemė“ savo profesionalumą demonstravo jungtinės karinės pajėgos. Taip pat buvo galima iš arti pamatyti įvairių Lietuvos retro, esamų ir užsienio orlaivių ekspozicijas, antžeminę techniką ir ginkluotę.

Nors šių metų kariuomenės ir visuomenės šventėje pirmu smuiku grojo Karinės oro pajėgos, turėjo ką parodyti ir kitos trys kariuomenės pajėgų rūšys – Sausumos, Karinės jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgos.

Šventės dalyviai galėjo pabendrauti su kariais, taip pat pamatyti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV su ginkluote, sunkvežimius SISU, UNIMOG, artilerijos pabūklus, simuliatorių JAVELIN, priešlėktuvinę sistemą STINGER, lengvuosius šaulio ginklus, povandeninių veiksmų komandos įrangą, dykumos džipą su įranga ir ginkluote.

Šventėje tradiciškai buvo galima išbandyti savo jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose – išardyti ir surinkti ginklą, pasimatuoti karinę uniformą ir nusifotografuoti, užsimaskuoti veidą. Aštrių pojūčių mėgėjai galėjo patys pabandyti išminuoti minų lauką. Įvairių smagių ir karinių užduočių kariai parengė ir jauniausiems šventės dalyviams.

Taip pat buvo galima įvertinti kariuomenės logistiką, kuri demonstravo aprangos ir ekipuotės ekspoziciją, karo lauko ligoninę, karo kartografijos galimybes, įvairią techniką ir ginkluotę.

Kariuomenės ir visuomenės šventė vyksta vienintelį kartą per metus, kai mobilizuojamos visos pajėgos tam, kad visuomenė iš arti galėtų pamatyti, kuo gyvena ir kokius iššūkius nugali dabartinė Lietuvos kariuomenė. Tai unikali proga per vieną dieną iš arti pamatyti įspūdingiausias kariuomenės gyvenimo puses.

Kaip visuomet ypatingas dėmesys šventėje buvo skiriamas pokario laikų partizaninės kovos temai. Šventės vietoje įrengta partizanų giraitė su bunkeriais ir inscenizuotu 1945–1953 m. partizanų gyvenimu, kurį padėjo sukurti Lietuvos šauliai, karo istorijos klubas „Grenadierius“. Partizanų giraitėje taip pat buvo galima pamatyti tuo laikotarpiu naudotus ginklus, partizanų uniformas, kitus naudotus partizaninės ekipuotės elementus bei išvysti teatralizuotą pasirodymą „Partizano priesaika“. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras pademonstravo dokumentinius filmus ir pristatė parodą apie partizaninį karą, buvo galima įsigyti centro leidinių apie rezistenciją.

Prieš šventę Šiauliuose Minaičiuose, Radviliškio r., 9.30 val., įvyko iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija prie 1949 metų Deklaracijos memorialo, kur 1949 metų vasario 16 d. buvo pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracija dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Kartu su krašto apsaugos sistemos vadovybe partizanų atminimą pagerbė ir Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Tačiau tai ne tik kariuomenės šventė. Joje aktyviai dalyvavo ir visuomenė, ir ne tik stebėdama, bet ir pati rodydama savo programas. Kultūrinę programą šventėje parodė Šiaulių regiono saviveiklininkai.

Pagrindinis šventės partneris – Šiaulių miesto savivaldybė. Kiti šventės partneriai – Šiaulių miesto, Šiaulių ir Radviliškio rajonų savivaldybės. Didysis šventės rėmėja JK ir Italijos aviakompanija „Augusta Westland“.

Rėmėjai – VĮ „Oro navigacija“, UAB „Helisota“, aviakompanija „Alenia“. Mažieji rėmėjai – UAB „Putokšnis“, AB „Gubernija“, UAB „Elsis“, restoranas „Žemaitis“, VĮ „Šiaulių regiono keliai“, UAB „Bernelių užeiga“, savaitraštis „Šiauliai plius“, UAB „Limena“, aviakompanija „Eurocopter“. Informaciniai rėmėjai – Lietuvos radijas, LNK.

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos, paprastai šios šventės vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį.

Daugiau apie šventę:

http://www.kam.lt/lt/svente.html

Išsami renginio programa:

http://www.kam.lt/lt/svente/programa.html

Informacija apie šią šventę yra nuolat atnaujinama ir Krašto apsaugos ministerijos puslapyje Facebook.

Kontaktiniai telefonai šventės metu: 8 620 31 483 (Rūta), 8 698 11 340 (Jovita), 8698 11 339 (Viktorija), 8687 90 765 (Asta), 8676 26 944 (Laimonas)

Alfredo Pliadžio ir kt. nuotr.

Fotogalerija

Siūlome pažiūrėti įdomiausias šventės akimirkas užfiksavusį vaizdo filmą. Vaizdo medžiagos autorius seržantas specialistas Lukas Kalvaitis.

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/siauliuose-vyko-aviacijos-sou.d?id=58796849

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/minaiciuose_pagerbtas_lietuvos_partizanu_atminimas.html

Gegužės 25-ąją Šiauliuose – paskutinieji pasirengimo Kariuomenės ir visuomenės šventei darbai ir generalinė aviacijos šou repeticija:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/siauliuose_paskutinieji_pasirengimo_kariuomenes_ir_visuomenes_sventei_darbai_ir_generaline_aviacijos_sou_repeticija.html

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra