Šiaulių vyskupijos šventė Lietuvos šeimoms

Autorius: Data: 2017-01-10 , 17:40 Spausdinti

Šiaulių vyskupijos šventė Lietuvos šeimoms


Vatikano radijas

Sausio 8 d. šeimas sukvietė tradicinė, jau šešioliktoji Šiaulių vyskupijos šeimų šventė „Pašventink juos tiesa“ (Jn 17, 17). Seniai Šiaulių vyskupijos ribas išaugusiame renginyje šventine nuotaika su šiauliečiais dalijosi svečiai iš Vilniaus, Kauno, Trakų, Mažeikių ir kitų Lietuvos miestų. 12.00 val. Šeimų šventė prasidėjo katecheze, kurią vedė Kelmės dekanas, kun. liturg. lic. Mindaugas Grigalius. Šv. Mišios prasidėjo iškilminga Eucharistijos dalyvių procesija salės viduriu nuo pagrindinių Šiaulių arenos durų iki gėlėmis papuošto altoriaus. Šv. Mišių aukai vadovavo ir pamokslą sakė apaštalinis nuncijus arkivysk. dr. Pedro Lopez Quintana, koncelebravo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ, Šiaulių vyskupijos kunigai.

Pamokslą apaštalinis nuncijus pradėjo perduodamas Šventojo Tėvo Pranciškaus sveikinimus, meilę ir solidarumą bei tėvišką Apaštalinį Palaiminimą. Pradėdamas kalbėti apie šeimą, Jo Ekscelencija pakvietė pažvelgti į Šv. Šeimos paveikslą, nes „apmąstydami šventąją šeimą, galime atrasti stiprybės ir įkvėpimo gyventi savo pačių šeimose“. Arkivyskupas uždavė retorinį klausimą: Ko mus moko Šventoji Šeima? Atsakymas – dviejų esminių dalykų: kad svarbiausia yra tėvo ir motinos vaidmuo ugdant ir auginat vaikus; antra – kad tėvas ir motina yra pašaukti auklėjimu įvesti vaiką į gyvenimą.

Dievo Sūnui, kaip ir įprastam vaikui, „reikėjo šeimos, susidedančios iš tėvo ir motinos, kad galėtų augti kaip žmogus“, – aiškino apaštalinis nuncijus. Tėvų pareiga – „paimti vadovavimą į savo rankas ir supažindinti su dalykais ir su žmonėmis. Santykyje su savo tėvais, ne be sunkumų ir problemų, vaikas išmoksta meilės ir taip pat atsiskyrimo būtinybės ir galiausiai autonomiškumo“. Juozapo ir Marijos meilė Nazarete, Betliejuje, Egipte susidūrė su rimtais sunkumais, bet visada nugalėjo nes pasitikėjo Tėvu. Nazaretas mus moko tylos ir darbo. Turime grįžti į mokyklą Nazareto namuose, kur esame mokomi atrasti svarbiausius dalykus. Iš jų susideda gražus ir tvirtas gyvenimas. Tie dalykai, tai meilė per tikrus santykius, paprastumą, nuoširdumą, pasiaukojimą tiems, kuriuos mylime, darbštumą.

„Šventoji Šeima nėra romantiško romano herojai. Žinome kiek Juozapas  iškentėjo ir  kiek iškentėjo Marija, pats Jėzus. Nazareto namuose buvo iki galo patirtas visas šeimos gyvenimas. Ir taip jie nurodė kelią mums, kurie norime išmokti gyventi šioje žemėje nuolat ieškodami nežūvančio ir nepraeinančio gėrio“, sakė apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Pedro Lopez Quintana.

Labiausiai jaudinanti šventės dalis – Santuokos priesaikos atnaujinimas. Šiais metais lydinčiąja pora buvo Alma ir Hubertas Dapkai, švenčiantys 25 metų santuokos jubiliejų.

Šventėje dalyvavo Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono merai, kiti valdžios atstovai su šeimomis. Seimo parlamentinės grupės už šeimą nariai: Rima Baškienė (seimo pirmininko pavaduotoja) ir seimo narys Jonas Dagys džiaugėsi švente, dėkojo jos iniciatoriui Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui bei organizatoriams. Tvirtybės ir pasitikėjimo susirinkusioms šeimoms teikė seimo narių įsitikinimas, jog „viskas laikosi ant šeimų“.

Po šv. Mišių iš Italijos atvykę menininkai pristatė muzikinį spektaklį „Einant, gyvenant“. Smuiku grojanti Italijos lietuvė Saulė Kilaitė „muzikinę kelionę“ pradėjo nuo Šventosios žemės. Visus sujaudino laisvas ir nuoširdus menininkės bendravimas su publika, Kalėdinės nuotaikos inscenizavimas, giesmės „Tyli naktis“ melodija. Labiausiai smuikininkės nuoširdumas pavergė vaikus, spontaniškai kartu su atlikėja užlipusius į sceną. Šventę Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pakvietė užbaigti tradicine giesme „Viešpaties palaima visada telydi mus“. Vieną didžiausių Šiaulių vyskupijos renginių organizavo Šiaulių vyskupijos Šeimų centras, vadovaujamas Editos Gulbinienės.

Vatikano radijui iš Šiaulių Inesė Ratnikaitė

http://lt.radiovaticana.va/news/2017/01/09/%C5%A1iauli%C5%B3_vyskupijos_%C5%A1vent%C4%97_lietuvos_%C5%A1eimoms/1284534

Kauno arkivyskupijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra