Šiaulių vyskupija paminėjo 10-metį

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Liepos mėnesį Šiaulių apskrities gyventojai ir svečiai paminėjo Šiaulių vyskupijos dešimtmetį. Kiekvienoje parapijoje buvo aukojamos šiam jubiliejui skirtos padėkos Šv.Mišios. Per 10 metų Šiaulių vyskupijos gyvenimas buvo kupinas įvykių, darbų. Apie šį laikotarpį išleistas leidinys ir sukurtas filmas apėjo visus vyskupijos dekanatus ir daugelį parapijų.
Jungtinės iškilmės   padėkos Šv.Mišios, skirtos Šiaulių vyskupijos 10-ties metų jubiliejui,- vyko Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Jose dalyvavo apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr.Peter Stepchan Zurbriggen, Lietuvos vyskupai, pamokslą sakė Kauno arkivyskupas metropolitas  Sigitas Tamkevičius SJ. Po to maldininkai dalyvavo „Saulės“ kino centre misterijoje „Šaukiuosi Tavo vardo, Viešpatie“.
Šiaulių vyskupijos istorija
Šiaulių vyskupija buvo įkurta 1997 metų gegužės 28 dieną popiežiaus Jono Pauliaus II, siekiant pagerinti tikinčiųjų susisiekimą su savo vyskupu. Šiaulių vyskupija apima visą dabartinę Šiaulių apskritį, išskyrus Akmenės rajoną, priklausantį Telšių vyskupijai. Vyskupija sudaryta iš dalies Telšių vyskupijos, dalies Panevėžio vyskupijos ir iš Kauno arkivyskupijos šiaurinės dalies.
Pirmuoju Šiaulių vyskupu paskirtas tuometinis Kauno tarpdiecezinės kunigų seminarijos rektorius kunigas Eugenijus Bartulis, konsekruotas vyskupu Kauno arkikatedroje bazilikoje 1997 metų birželio 29 dieną, o liepos 13 dieną iškilmingai įžengęs į Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Pastaruoju metu Šiaulių vyskupijoje gyvena apie 266 tūkst. krikštytų katalikų, kuriuos aptarnauja Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių vyskupijos dekanatų 67 parapijose 50 kunigų. Šiaulių vyskupija garsi katališkomis tradicijomis. Čia bernardinų vienuolyno ansamblis Tytuvėnuose, statytas XVII šimtmetyje; Kražių žemė, kurioje nuo XIII a. buvo žymiausias Žemaitijos švietimo ir religinio gyvenimo centras. Prie visame pasaulyje išgarsėjusio Kryžių kalno pastatytas Šv. Pranciškaus Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Kryžių kalno vienuolynas. Vyskupijoje įsikūrę tėvai jėzuitai ir benediktinai Palendrių šv. Benedikto (OSB) vienuolyne, taip pat moterų kongregacijos: Švč. Mergelės Marijos seserų kongregacija, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacija, Švč. Jėzaus Širdies Tarnaičių seserų kongregacija, Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos Seserų Tarnaičių kongregacija, Skaisčiausios Mergelės Marijos Širdies dukterų kongregacija.
Šiaulių vyskupijoje veikia Caritas, Katechetikos, Jaunimo ir Šeimos centrai, taip pat ateitininkai, samariečių bendrija, skautai, blaivystės sąjūdis ir Kolpingo draugija.
Vyskupijoje tikybą mokyklose dėsto176 katechetai, Šiauliuose veikia dvi katalikiškosios mokyklos ir vienas katalikiškas vaikų darželis – mokyklėlė.
Šiaulių vyskupijoje įvairiuose pastoracijos baruose veikia Caritas ir Šv. Jurgio parapijos vaikų dienos,  Jaunimo, Katechetikos, Šeimos ir Katalikų evangelizacijos centrai,  taip pat aktyvios yra Lietuvos skautijos Šiaulių tunto, Ateitininkų organizacijos ir Lietuvos Samariečių bendrijos, Vyskupo M. Valančiaus blaivystės sąjūdžio Šiaulių skyriai.
Per 10 metų Šiaulių vyskupijoje pastoracinė veikla išsiplėtė, ypač išsiskyrė jaunimo aktyvumas. Vyksta Kryžių kalno atlaidų jaunimo maldos liepos mėn. vakarai; organizuojami tobulinimosi seminarai parapijų pastoraciniams bendradarbiams, pagal Liturginių metų (skirtą Kalėdų ir Velykų prasmei apmąstymui bei jų šventimui pasirengimui) ir Vasaros stovyklų vadovų programas; konsultuojami jaunimo vadovai; plėtojami partnerystės ryšiai su kitų Lietuvos bei užsienio vyskupijų sielovados skyriais ir dalyvaujama bendruose renginiuose, pavyzdžiui Lietuvos ir Pasaulio Jaunimo Dienose, eitynėse į Šiluvos atlaidus.
Dešimt metų, kaip sako Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, tai tik mažo vaiko amžius. Dar Šiaulių vyskupijos laukia aktyvūs veiklos periodai, su Dievo vedimu ir palaima bus dar daug gero nuveikta.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra