Šiaulių konservatorijai suteiktas S. Sondeckio vardas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šiaulių konservatorija naujuosius mokslo metus pasitinka su nauju vardu – nuo šiol vadinsis Šiaulių Sauliaus Sondeckio konservatorija. Nacionalinės ir valstybinės meno premijų laureato profesoriaus žymaus dirigento S. Sondeckio konservatorijoje naujovių yra ir daugiau – įrengta nauja koncertinė salė.
 
Pasak „Šiaulių krašto“, 2010 m. rugsėjo 1-ąją laukiama atvykstant paties maestro. Baigiama siūti nauja konservatorijos vėliava, kurioje įrašytas Sauliaus Sondeckio vardas. Vėliava bus pašventinta Šiaulių katedroje.
 
Konservatorijos direktorė Irena Asauskienė džiaugiasi, kad kelis mėnesius trukusios vardo suteikimo procedūros sėkmingai įveiktos. Šiaulių konservatorija vienintelė iš šalies konservatorijų buvo likusi be vardo, kitos seniai pavadintos žymių muzikų vardais.
 
Dar pavasarį dėl vardo suteikimo oficialiai buvo kreiptasi į buvusį konservatorijos steigėją – Šiaulių apskrities viršininką. Bet naikinamos institucijos viršininkas to nespėjo padaryti. Teisingumo ministerija patarė palaukti, kol konservatorijos steigėjo funkcijas perims Švietimo ir mokslo ministerija. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu, Šiaulių konservatorijai yra suteiktas garbingas maestro vardas.
 
Pats S. Sondeckis sutikimą raštu davė dar balandžio mėnesį:
 
„Mes neatsitiktinai siekėme Saulius Sondeckio vardo, jis – buvęs šios mokyklos mokinys, „Šiaulių kraštui“ sakė I. Asauskienė. – Su juo nuolat palaikome ryšius. Profesorius mus remia ir moraliai, ir yra mūsų mecenatas.“
 
Šiaulių miesto garbės pilietis maestro S. Sondeckis yra kilęs iš Šiaulių. 1939 metais iš Klaipėdos į Šiaulius perkėlus muzikos mokyklą S. Sondeckis čia kelerius metus mokėsi muzikos. Ši mokykla laikoma Šiaulių konservatorijos ištakomis.
 
Konservatorija mokslo metų pradžiai suskubo įrengti naują 110 vietų koncertų salę antruosiuose rūmuose Višinskio gatvėje. Šiame iš geležinkelininkų perimtame pastate Konservatorijai atiduotas dar vienas aukštas.
 
Rugsėjį konservatorijos duris pravers 340 moksleivių. Šiais mokslo metais į devintąją klasę įstojo mokytis 33 mokiniai. Be jų, dar priimta trys dešimtys vyresniųjų klasių moksleivių, pasirinkusių mokslus konservatorijoje.
 
„Visų norinčiųjų priimti negalėjome, – sakė direktorė. – Dauguma įstojusiųjų moksleivių yra iš Šiaulių apskrities ir kitų šalies regionų, šiauliečiai sudaro tik 21 procentą.“
 
S. Sondeckis yra apdovanotas Gedimino 1-ojo ir 5-ojo laipsnio ordinais, Sausio 13-osios medaliu, Austrijos, Estijos, Lenkijos šalių apdovanojimais, yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Šiaulių universiteto garbės daktaras, primena ELTA.
 
Per 40 veiklos metų prof. S. Sondeckis su savo vadovaujamais orkestrais sukaupė milžinišką visų epochų ir stilių kūrinių repertuarą, įrašė daugybę plokštelių ir kompaktinių diskų Lietuvoje ir užsienyje.
 
1960-aisiais S. Sondeckis įkūrė Lietuvos kamerinį orkestrą, garsinusį Lietuvą visame pasaulyje. Su orkestru muzikavo daugybė garsių pasaulio solistų. Orkestras yra pasaulyje garsių autorių kūrinių premjerų atlikėjas.
 
1988 metais prasidėjo dar vieno pasaulyje šlovę pelniusio S. Sondeckio vadovaujamo kolektyvo biografija – įsteigtas orkestras „Camerata Sankt Peterburg“. Šiandien – tai oficialus garsiojo Ermitažo muziejaus orkestras.
 
Pernai S. Sondeckis apdovanotas Vilniaus miesto įsteigtu Žygimanto Augusto medaliu.
 
V. Ščiavinskas nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: S. Sondeckis sutikimą raštu davė dar balandžio mėnesį

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra