Šiaulių „Aušros“ muziejuje atgis kryželiu siuvinėti paveikslai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Aušros alėjos rūmuose (Aušros al. 47, Šiauliai) įvyko Nijolės Masiliūnienės siuvinėjimo kryželiu darbų parodos „Pirmieji žingsniai“ atidarymas.
 
Pastaruosius septynerius metus siuvinėjanti Šiaulių rajono notarė pirmą kartą lankytojų teismui pristatė keliasdešimt spalvingų paveikslų. Atidaryme dalyvavo parodos autorė.
 
Paroda veiks iki 2011 m. sausio 8 d.
 
Siuvinėjimo menas nuo gilios senovės iki šių dienų, apkeliavęs per įvairių tautų meistrų rankas, labai pakito. Technikos amžius, žinoma, padiktavo savo taisykles, tačiau siuvinėjimas rankomis ir dabar laikomas prabangos, kokybės ir tikslumo standartu. Šiandien aukštosios mados namai dažniausiai naudoja vienodą siuvinėjimo piešinį abiejose pusėse, o buityje labiausiai paplitęs siuvinėjimas kryželiu.
 
Lietuvoje siuvinėti pradėta jau gotikos laikais ir šis amatas, peraugęs į meną, dažnai pristatomas įvairiose parodose. Ne išimtis ir N. Masiliūnienės laisvalaikio praleidimo rezultatas – siuvinėjimo kryželiu darbų paroda. Kruopštumo ir kantrybės reikalaujančio darbo autorė pradėjo mokytis prieš septynerius metus: „Darbo pradžioje kryželiai gulė ir kairėn ir dešinėn, po to supratau, kad jie turi visame gaminyje gulėti tik į kairę arba į dešinę.“ Per visą kūrybos laikotarpį N. Masiliūnienė yra sukūrusi per penkiasdešimt mažesnių ar didesnių siuvinėjimo kryželiu paveikslų, o keletas iš jų puošia Šiaulių r. 1-ojo notaro biuro sienas. Paskatinta šeimos, draugų ir kolegų autorė ryžosi „Pirmajam žingsniui“.
 
Parodoje galima išvysti spalvingus kryželiais išdaigstytus paveikslėlius. Naudojant siuvinėjimo schemas, sukurti tokie kūriniai kaip „M. I. Lopuchinos portretas“ pagal dailininko Vladimiro Borovikovskio darbą, „Gulinti venera“, „Arabų moteris“, „Maurų moteris“, „Rožių žiedai“, „Šokis su delfinais“, „Mergaitė“, „Balandžiai“, „Raudonos rožės juodame fone“, „Kinų rožė“, „Saulėtas rytas“ ir daugelis kitų. Žvelgiant į šiuos darbus ne vienam muziejaus lankytojui kils tam tikros asociacijos su fotografijomis.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Per visą kūrybos laikotarpį N. Masiliūnienė yra sukūrusi daugiau nei penkiasdešimt mažesnių ar didesnių siuvinėjimo kryželiu paveikslų

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra