Šiais metais žiemą vysim itin triukšmingai ir įspūdingai

Autorius: Data: 2011-03-01, 10:29 Spausdinti

2011 m. kovo 6 d. nuo 12 val. jubiliejinės 30-tosios Užgavėnės vyks Lietuvių liaudies buities muziejuje (L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių rajonas).

Renginio organizatoriai žada daug linksmybių ir dainų, o generalinis šventės rėmėjas „Kauno Grūdai“ dovanos šventės dalyviams du rekordus: aukščiausią rietuvę iš skaniausių blynų ir didžiausią Morę su įspūdingais efektais.

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Kiekvienais metais artėjant pavasariui į Rumšiškes traukia būriai žmonių iš visos Lietuvos, kurie žiemą iš kiemo varo pramogomis, dainomis, šokiais ir varžytuvėmis, o šios Užgavėnės Lietuvos liaudies buities muziejuje bus jubiliejinės – trisdešimtosios!

Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Vida Olechnovičienė teigia, kad „į linksmybes įsuks liaudies melodijomis folkloro ansambliai, mįslių viktorina, jėgos ir miklumo rungtys, fotosesijos su šventės herojais ir kaukių konkursas. Užgavėnės – pati linksmiausia šventė visai šeimai. Pramogauti čia galės ne tik vaikai su tėveliais, bet ir visi, kurie mėgsta tikras lietuviškas linksmybes. Norintys aštresnių įspūdžių galės pasivėžinti arklių traukiamomis rogėmis ar jodami išbandyti žemaitukų eiklumą. Džiugu, kad šventę organizuoti padeda „Kauno Grūdai“ – ilgametis mūsų draugas ir rėmėjas, kuris dovanoja net du rekordus: aukščiausią blynų rietuvę ir didžiausią Morę“.

Ir padūksim, ir pašoksim, du rekordus užfiksuosim!

Liaudies išmintis teigia: jei per Užgavėnes gerai pavalgysi – sotus ir stiprus būsi visus metus. Šventės dalyvius džiugins po visą muziejų pasklisiantis blynų kvapas ir blynų kąsniavimo varžytuvės. Siekiant aukščiausios blynų rietuvės rekordo, planuojama iškepti blynų iš daugiau nei 30 kg miltų.

Muziejuje vyks Užgavėnių kaukių konkursas bei dalyvių eitynės nuo malūno link specialiai šiai šventei sukurtos Morės. Morė – žiemos ir tamsos simbolis. Pagal lietuvių papročius Morės deginimas susijęs su žiemos išvarymu. Visų šventės dalyvių laukia išskirtinis reginys. Rekordinę Morę kurs žinomas skulptorius Mindaugas Junčys, kuris ugnies skulptūrų čempionate laimėjo aukso medalį.

„Morė bus papuošta ne tik lietuviškais ornamentais bet ir specialiaisiais efektais. Tai bus ne tik gražus, bet ir triukšmingas, įspūdingas reginys“ – pasakojo skulptorius M. Junčys.

Užgavėnių šventės metu siekiamus aukščiausios rietuvės ir didžiausios Morės rekordus fiksuos „Factum“ agentūros atstovai.

Bilietus platina: www.bilietupasaulis.lt.

Medinės tradicinės kaukės įleidžiamos nemokamai

Daugiau informacijos: www.llbm.lt; renginiai@llbm.lt; tel. 8 346 47 245

Apie Užgavėnes muziejuje plačiau:

http://www.llbm.lt/index.php?action=page&id=358&lng=lt

*****

Malonu priminti, kad žurnalistai, pateikę žurnalisto pažymėjimus, bus įleidžiami nemokamai. Tai pat ir su automobiliais.

Renginio metu nuo 12 iki 13 val. muziejaus miestelyje jų lauks muziejaus atstovė spaudai Vida Olechnovičienė, jos tel. nr. + 370 618 02516 yra paskelbtas ir Užgavėnių lankstinuke.

Teodora Morkūnienė / Ryšių su visuomene skyrius, tel. +370 610 75978

Liaudies buities muziejus , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra