Šiais metais Patriotų premijos įteiktos JAV lietuvei Rutai Sepetys ir Nomedai Marčėnaitei

Autorius: Data: 2012-02-24 , 10:05 Spausdinti

2012 m. vasario 23 d. Vilniaus knygų mugėje krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė patriotinių ir pilietinių knygų konkurso nugalėtojoms Rutai Sepetys ir Nomedai Marčėnaitei įteikė Patriotų premijas. Dovanos įteiktos ir knygas nugalėtojas išleidusioms leidykloms.

Konkurso suaugusiųjų kategorijoje nugalėjo R. Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ (leidykla „Alma littera“), o vaikų knygos kategorijoje Patriotų premijos laureate komisija vienbalsiai išrinko N. Marčėnaitės knygą „Lėlė“ (leidykla „Tyto alba“).

„Dvidešimt metų laukiau kada atsiras tokia knyga kaip R. Sepetys „Tarp pilkų debesų“. Pasaulio žmonės sužinos apie tragišką Lietuvos istoriją. Ši knyga tapo ledlaužiu ir išnešė žinią pasauliui apie tą skaudų mūsų šaliai laikotarpį,“ – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė sveikindama suaugusiųjų kategorijos nugalėtoją JAV lietuvę R. Sepetys.

„Aš parašiau knygą, tačiau tai nėra mano istorija, tai – jūsų istorija, kurios nebūtų be lapteviečių pagalbos. Tikros istorijos – jūsų istorijos turi būti pasakojamos,“ – dėkodama už įteiktą premiją sakė R. Sepetys. Gautą premiją – 2 400 litų – rašytoja skyrė brolijai „Lapteviečiai“.

Renginyje dalyvavusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse sakė, kad R. Sepetys knyga JAV sulaukė didelio pasisekimo ir pateko į „ New York Times“ geriausiai parduodamų knygų sąrašą. „Ši knyga parodo amerikiečių norą suvokti to laiko istoriją šiame pasaulio krašte. Į dvidešimt devynias pasaulio kalbas išleista R. Sepetys knyga padės pasauliui geriau suprasti tą laikotarpį, kurį išgyveno Lietuva sovietų okupacijos metais,“ – sakė JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse.

Anot renginyje kalbėjusios Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės Teresės Birutės Burauskaitės, knyga gyvena savo gyvenimą, o R. Sepetys parašytoje knygoje gyvena mūsų tautiečių gyvenimas. „Ši knyga grąžina tikrąją reikšmę žodžiui „patriotas“, – sakė T. B. Burauskaitė.

Sveikindama N. Marčėnaitę už knygą „Lėlė“, laimėjusią premiją vaikų knygų kategorijoje, krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė, kad vaikui labai svarbi šeima kaip ugdanti patriotizmo jausmą.

„Man paskirta premija mane nuoširdžiai nustebino, nes mano knyga – maža, vaikiška. Tačiau esminė meilė savo šaliai prasideda nuo gimimo dienos ir kartų susikalbėjimas yra svarbus. Aš tik švelniai, paplevendama prisidėjau prie patriotizmo puoselėjimo“, – sakė N. Marčėnaitė.

Apdovanojimų ceremonijoje krašto apsaugos ministrė padėkas įteikė ir Klaudijui Driskiui ir Gintarui Dručkui už knygą „Sutemų keleiviai“ („Tautos paveldo tyrimai“) bei Petrui Venclovui už romaną „Kartybių taurė – iki dugno“ („Naujosios Romuvos fondas“). Šios knygos taip pat pretendavo į Patriotų premijas suaugusiųjų kategorijoje.

Šiais metais Patriotų premijų laimėtojus išrinko konkursui pateiktas knygas atrinkusi ir vertinusi konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė Antanas Gailius (pirmininkas), Rasa Drazdauskienė, Donata Mitaitė, Ugnė Naujokaitytė, Valdas Rakutis, Kęstutis Urba ir Loreta Žvironaitė-Udrienė. Vertindama knygas komisija atsižvelgė į kūrinio pilietiškumą ir patriotiškumą, kūrinio aktualumą, meninę, edukacinę ir išliekamąją vertę.

Konkursui buvo pateiktos praėjusiais metais išleistos 33 skirtingų žanrų knygos, iš jų penkios knygelės vaikams.

Konkursas, kuriuo siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, pirmą kartą surengtas 2011 metais. Jame dalyvauti kviečiami grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo knygos, išleistos per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/vilniaus_knygu_mugeje_pristatomi_lietuvos_karo_akademijos_leidiniai.html

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra