Šį savaitgalį Valdovų rūmuose laukia įspūdinga kultūros renginių ir reginių dozė

Autorius: Data: 2015-04-17 , 09:21 Spausdinti

2015 m. balandžio 18 d., šeštadienį, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šiai progai skirtus renginius. Kartu lankytojai turės galimybę pamatyti pirmą kartą užsienyje eksponuojamą mįslingą istorinę vertybę – su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovu Vytautu Didžiuoju siejamą diržą, kuris Vilnių pasiekė vos prieš kelias dienas.

„Šiais metais minima Istorinio šokio diena dedikuota Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiko ir Abiejų Tautų Respublikos diplomato, ministro ir kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorė Eglė Belozaraitė. – Ši asmenybė XIX a. pradžioje kūrė planus atkurtiLietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir Valdovų rūmus, rengė Konstituciją, tad neabejotinai daug nusipelnė mūsų valstybei, todėl Valdovų rūmų muziejus ketina plačiai paminėti M. K. Oginskio veiklą ir pristatyti jo nuopelnus.“

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir bilietus įsigiję lankytojai bus kviečiami pasinaudoti nemokama gido paslauga ir sudalyvauti periodiškai rengiamose teminėse ekskursijose „Reveransas valdovams“.

Norintieji pasyviai leisti laisvalaikį muziejuje galės dalyvauti Lankytojų vestibiulyje rengiamose nemokamose Valdovų rūmuose rodytų istorinio šokio spektaklių peržiūrose. Per pertrauką nuo 14.00 val. numatyta intriguojanti istorikės dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės paskaita „Mykolo Kleopo Oginskio asmenybė ir jo kultūrinė aplinka“.

Norintieji aktyvaus laisvalaikio ir įsigijusieji lankytojo bilietą galės dalyvauti įvairių epochų šokių pamokose: visą dieną antro aukšto ekspozicijoje Renesanso šokių mokys senosios muzikos ir šokio ansamblis „Puelli Vilnenses“, o trečio aukšto ekspozicijoje Baroko šokių užsiėmimus ves senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“.

Išskirtinių šokių mėgėjams bus pasiūlytos ir dvi XIX a. saloninių šokių pamokos, jas 12.30 ir 13.30 val. III manieristinėje antikameroje ves žinomas šokių choreografas Lievenas Baertas iš Belgijos. Jis režisavo ir ciklą „Istorinio šokio diena polonezo ritmu“, kuris užbaigs pagrindinį renginį – šokio koncertą „Polonezo ritmu. XIX a. dvaro saloniniai šokiai“. Šiame koncerte pasirodys garsūs atlikėjai: senosios muzikos ansamblis „Banchetto musicale“, Šviesė Čepliauskaitė (rojalis), Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas) ir Nerijus Masevičius (bosas). Koncertas prasidės 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje, o norintieji pamatyti šį išskirtinį reginį turėtų paskubėti įsigyti bilietus.

Apsilankiusiųjų Valdovų rūmų muziejuje šį šeštadienį laukia ir dar viena staigmena – atkurtų reprezentacinių interjerų vienoje iš Gotikos laikotarpį atspindinčių menių surengta tarptautinė vieno eksponato paroda „Viduramžių papuošalas. Mįslingasis Vytauto Didžiojo epochos diržas“. Oficialus parodos atidarymas vyks Istorinio šokio dienos išvakarėse.

Pirmą kartą užsienyje eksponuojama Baltarusijos nacionalinio istorijos muziejaus vertybė kaip viena brangiausių ir reikšmingiausių yra įtraukta į valstybinį Baltarusijos istorijos ir kultūros vertybių sąrašą. Diržo segmentų rinkinį sudaro 11 apskritų plokštelių, sagtis, antgaliai ir du stačiakampiai apkalai. Visos diržo detalės pagamintos iš aukštos prabos sidabro, dauguma elementų paauksuota ir juodinta. Gotikinės sagties formos ir puošyba būdinga Lombardijos ir Venecijos meistrų mokyklai, o apskritos plokštelės liudija apie vietinę, tiurkišką įtaką.

Jokių tiesioginių ir neginčijamų įrodymų, leidžiančių teigti, jog eksponuojama vertybė priklausė didžiajam kunigaikščiui Vytautui, nėra. Tačiau tai, be jokios abejonės, įdomus ir dėmesio vertas meno kūrinys, slepiantis daug neįmintų mįslių.

Istorinio šokio diena, kaip ir Vytauto Didžiojo atminimo gaivinimas, Valdovų rūmuose jau tampa tęstine pavasario tradicija. Pernai organizuotuose renginiuose muziejaus specialistai lankytojus supažindino su XV a. šokiais ir rengė tarptautinę parodą „Vytautas Didysis su Ona ir kiti Europos valdovai XVI a. pradžios akvarelėse“ – joje buvo pristatytas aukcione įsigytas seniausias Vytauto Didžiojo atvaizdas Lietuvoje.

Valdovų rūmų muziejaus informacija

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra