Šeštasis literatūrinis pavasaris

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pagėgių savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įvyko šeštoji literatūrinė šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kovo 11-ajai. Tradicinės šventės metu visuomenei pristatoma Pagėgių krašto literatų sambūrio dalyvių kūryba.
Kasmet lankantys šiuos renginius pastebi, kad krašto literatai išaugo pirmagimio marškinėlius, šiemet net renginio vardas „Poezijos pilnatis – 2008“ nebeatitiko šventės turinio. Organizatoriai nesiryžo, nepasitarę su šventės dalyviais ir lankytojais, keisti renginio pavadinimo, nors jis jau ne tik krašto literatų poezijos pristatymas, o naujų vardų, naujų kūrėjų atradimai bei jų darbų atskleidimas ir analizė.
Renginio svečius, dalyvius bei organizatorius pasveikinęs Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Remigijus Špečkauskas, kovo 8-osios išvakarėse visoms moterims linkėjo, kad kiekviena diena būtų joms kaip šventė, o krašto literatams, susirinkusiems į šeštąjį literatūrinį pavasarį, palinkėjo kūrybinio polėkio garsinant mūsų kraštą, leidžiant kūrybos knygas.
Šiemet pristatyta krašto literatų sambūrio narės bibliotekininkės Salomėjos Ozgirdaitės poezija. Jos eilėraščiai, bibliotekos gražiai įrišti į knygelę, „Įsiklausymai“ akimirksniu buvo „nušluoti“ nuo „Autografų stalelio“. Paprasta ir nuoširdžia kalba autorė prakalbino akmenį, žolę, rudenį, paukštį, meilę, Tėvynę.
Metų atradimu literatai įvardijo Laimutės Mickevičienės, Pagėgių savivaldybės administracijos kalbos ir archyvo tvarkytojos, pirmosios knygos „Pasaulio klaidintojai“ pasirodymą. Ši knyga – netikėta naujiena Pagėgių visuomenei. Paslaptimi laikyta, bibliotekininkų „atrasta“ profesiniame biuletenyje „Ekspresinformacija“, knygelė sužadino smalsumą, kurį patenkinti pavyks ne iškart. Knygos Pagėgiuose nenusipirksite, o tik pasiskolinsite iš bibliotekos, jei užsirašysite į eilę. Ne vienas vakaro dalyvis, jau perskaitęs Laimutės knygą, įvardijo ją „pasiutusia, padykusia“ knyga. Kaip teigė pati autorė, ji niekam neprasitarė apie knygos rašymą, išleidimą savo lėšomis, nes manė, kad jos kūryba nelabai kam ir reikalinga. Juk šiandien žmonės gyvena nelengvu laiku, kažin ar randa laiko knygai, juo labiau, kad ši knyga skirta paaugliams, nors ir suaugę skaitytojai ras joje aktualių ir linksmų dalykėlių. Pagrindiniai veikėjai velniukai klaidina mažo pasienio miestelio Panemunės gyventojus bei siekia suklaidinti net viso pasaulio žmoniją, ar pavyks…? Šią smagią knygą puikiai iliustravo Lina Ambarcumian, taip pat literatų sambūrio narė. Knyga  „Pasaulio klaidintojai“ Pagėgių krašto raštijos padangėje prasmingas ir svarbus įvykis. Autorė džiaugėsi ir didžiavosi, kad jos mylima, gražiausia pasaulio vieta Panemunė pranoksta visus paryžius bei maljorkas, kad šios meilės dėka ir gimė jos knyga, kad ji pati pagaliau įsiliejo į Pagėgių krašto literatų sambūrį.
Stasė Valužienė, nuolatinė ir reikli literatūrinių naujienų recenzentė, apibendrindama vakaro viešnių kūrybą džiaugėsi, kad kasmet ši šventė brandesnė, o literatų kūryba pristatoma jau ir kitais žanrais, ne vien poezija.
Vakaro kulminacija – pirmąjį kartą įteikti Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos literatūriniai apdovanojimai. Net trims autoriams įteiktos statulėlės – S. Ozgirdaitei – „Vieversio“ statulėlė nominacijoje „Literatūrinis debiutas“, L. Mickevičienei – „Po mūzos sparnu“  nominacijoje „Už pirmąją knygą“ bei „Šilokarčemos“ korespondentui S. Bielskiui – „Bičiulystė“ nominacijoje „Už žiniasklaidos dėmesį Pagėgių krašto literatams ir bibliotekai“. Pasidžiaugta, kad per 2007 m. „Šilokarčema“ net 43 kartus pagėgiškius informavo apie bibliotekos ir literatų veiklą, laikraščio puslapis Pagėgiams pateikė išsamią medžiagą apie renginius, projektus bei krašto raštijai nusipelniusius žmones.
Vakaro metu skambėjo VŠĮ Natkiškių kultūros centro Gitaros studijos solisčių Kristinos ir Laimutės bei vadovo Valdo Armono atliekamos dainos.
Tauri ir pagarbi šeštoji literatų šventė pasitiko kovo 11-ąją, pasitiko ir Lietuvos, Tėvynės mūsų, pavasarį…

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra