Šeštadienio vakarą visame pasaulyje skambės „Tautiška giesmė“

Autorius: Data: 2013-07-04 , 10:35 Spausdinti

lrt.lt

Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, lygiai 21 val., viso pasaulio lietuviai jau penktą kartą susivienys bendrai „Tautiškai giesmei“. Pirmiausiai nuskambėjęs Naujoje Zelandijoje, šeštadienio vakarą Lietuvos himnas su šviesa keliaus per Australiją, Rusiją, Gruziją, Turkiją, kol pasieks Lietuvą.

Iš čia jis per Norvegiją, Švediją nuvilnys į Didžiąją Britaniją ir pasieks Havajus, Argentiną, Jungtines Amerikos Valstijas.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį – tai  dvi jaudinančios minutės, kai visi lietuviai, kad ir kur jie būtų, vieningai, tuo pačiu metu, gieda Lietuvos himną. Nesu girdėjęs, kad pasaulyje būtų kitas toks analogas. Per penkerius metus – nuo „Tūkstantmečio Odisėjos“ – mes patys sugebėjom išsiauginti savitą, unikalią tradiciją,“ – sakė iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

Pasak iniciatyvos organizatorių, šiais metais „Tautiška giesmė“ dedikuojama Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai.

 

Iš visų pasaulio kraštų gautų Lietuvos himno vaizdo įrašų bus sukurtas bendras vaizdo klipas ir išsiuntinėtas visoms mūsų šalies ambasadoms, kad idėja būtų pristatyta ir svetur.

Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos giminaičio Žygimanto Kudirkos nuomone, „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyva priartino himną prie žmonių.

„Pernai prieš mano pasirodymą muzikos festivalyje „Tundra“ buvo padaryta pertrauka ir visi festivalio dalyviai, jauni žmonės, kartu giedojo „Tautišką giesmę“. Mes įpratę, kad himnai skamba tik labai oficialiomis ir rimtomis progomis, todėl šita iniciatyva suteikė jam daugiau pozityvumo ir gyvumo“, – sakė 26 metų Ž. Kudirka.

Iš viso šiais metais Valstybės dieną 21 val.  „Tautišką giesmę“ pranešė giedosiančios lietuvių bendruomenės iš daugiau nei 20 pasaulio vietovių.

„Tautiška giesmė“ tą valandą skambės ir visose Lietuvos savivaldybėse.

Lietuvos himnu šiemet prasidės Valdovų rūmų atidarymo koncertas „Opera atsiveria Valdovų rūmuose”, kurį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Kad vienybės akimirkos neliktų užmarštyje, himną giedosiantys lietuviai skatinami įamžinti save ir pasidalinti vaizdo įrašais bei nuotraukomis, prašo iniciatyvos organizatoriai.

Liepos 6-oji , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra