Šešiems Lietuvos karo akademijos kariūnams diagnozuotas naujojo pandeminio gripo virusas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 3 d. Lietuvos AIDS centras, ištyręs bandinių, kurie buvo paimti iš sunegalavusių Lietuvos karo akademijos kariūnų, šešiems iš jų nustatė naujojo pandeminio viruso A(H1N1), žinomo kaip „kiaulių gripas“, atvejus.
 
„Kol kas ši informacija mums yra patvirtinta žodžiu, laukiame oficialių išvadų,“ – sakė Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos vadas pulkininkas Kęstutis Kuršelis.
 
Kariūnams, kuriems diagnozuotas naujasis gripas, taikomos karantino priemonės – jie paguldyti į Vilniaus įgulos medicinos ambulatoriją, yra izoliuoti nuo pašalinių kontaktų. Kiti kariūnai, kurie kreipėsi dėl negalavimų, stebimi.
 
Karo medicinos tarnybos vadas pulkininkas K. Kuršelis pasiūlė laikinai sustabdyti užsiėmimus, uždrausti judėjimą į ir iš jos teritorijos, imtis kitų priemonių užkirsti kelią viruso plitimui. Taip pat plk. K. Kuršelis nurodė atlikti patalpų dezinfekciją ir organizuoti specialų maitinimą sergantiesiems.
 
„Rekomendavome kariūnams gerti daug skysčių, taip pat naudoti apsaugines kaukes, laikytis asmens higienos. Gripas yra virusinis susirgimas, todėl stipresnio imuniteto žmonės jį perserga lengviau, o kitiems reikalingi medikamentai. Tačiau perdėtai jaudintis dėl šio gripo nereikėtų,“ – sakė Karo medicinos tarnybos vadas.
 
Likusiems kariūnams, kuriems įtariami gripo simptomai, reikalingi tyrimai bus atliekami rytoj, lapkričio 4 dieną.
 
Šiuo metu 42 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams nustatytas ūmus virusinis kvėpavimo takų uždegimas.
 
Septyni kariūnai paguldyti į Pirminį karių sveikatos priežiūros centrą Vilniuje, likę – atskirti nuo sveikųjų, jiems paskirtas gulimas režimas Karo akademijos kareivinėse.
 
Visi sunegalavę kariūnai į medikus kreipėsi po savaitgalio, praleisto namuose skirtinguose Lietuvos vietose.
 
Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė apie gautą informaciją dėl pandeminio viruso susirgimo informavo Lietuvos Respublikos Prezidentę, LR Seimo Pirmininkę ir Ministrą Pirmininką.
 
Asmuo ryšiams su žiniasklaida: Karo akademijos Pirminės karių sveikatos priežiūros centro Vilniuje viršininkas majoras Vidmantas Kontrauskas, mobil. tel. 8 686 69 851
Taip pat kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, mobil. tel. 8 682 25 359
 
Krašto apsaugos ministerija / Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com