Senųjų amatų tradicijos − tekstilės raštuose

Autorius: Data: 2011-02-08 , 09:11 Spausdinti

Sigita NEMEIKAITĖ, Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų galerija nušvito spalvingais tekstilės darbais. Čia veikia Vilniaus miesto mokyklų mokytojų ir jų mokinių kūrybos paroda „Tekstilės spalvos“, surengta Seimo nario Gintaro Songailos iniciatyva.

Paroda yra skirta artėjančiai Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Galerijoje – net 42-jų mokyklų mokinių ir mokytojų sukurti tekstilės kilimai bei kilimėliai, kurie gali papuošti ir butą, ir viešąsias erdves. Gausi, gaivi, kupina gyvybės ir spalvų žaismės paroda bemat pakelia nuotaiką bei kelia pasigėrėjimą šių rankdarbių įvairove.

„Mokytojai su mokiniais mokosi praktiškų ir naudingų tekstilės technikų. Jie siekia atskleisti harmoningą pasaulį, kuriame jausmai, darbai ir žodžiai yra tikri, išgryninti. Technologijos – tai mokslas apie mūsų senolių etnografinį paveldą, patogią, saugią buitį, šeimos vertybes“, – sakė viena iš šios įspūdingos parodos rengėjų Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinės tarybos pirmininkė Dalia Čiupailienė.

Ekspozicijoje savo darbus pateikė ne tik lietuvių, bet ir lenkų bei rusų tautybių nuo 5 iki 12 klasių mokiniai, silpnaregių ir kurčnebylių ugdymo centro atstovai. Parodoje – autoriniai ir kolektyviniai darbai, žavintys technikų įvairove. Vieni iš jų primena močiučių skrynių ir staltiesių raštus, kiti yra modernūs ir savaip interpretuoja senąsias tradicijas.

Paroda atidaryta, skambant gerai pažįstamai dzūkiškai dainai, kurią yra harmonizavęs žymus kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

„Dainos dvasia jaučiama ir vaikų darbuose. Linkiu, kad kiekvienas jaunasis autorius būtų lyg mažasis Čiurlionis. Tiek, kiek davė savo šaliai ši asmenybė, būtų paskata vaikams to siekti ateityje. Ši paroda ugdo vaikų gebėjimus, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, o žiūrovams kelia pasididžiavimą, pasigėrėjimą ir teikia viltį“, – sakė tekstilės parodos globėjas Seimo narys G. Songaila.

„Tekstilės spalvos“ – viena iš Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinės tarybos surengtų parodų. Daugiau nei prieš dvidešimt metų įkurta pastaroji taryba, suvienijusi ir subūrusi technologijų pedagogus, kasmet plačiajai visuomenei pateikia bent keturias įvairių darbų parodas bei specialiai surengia technologijų olimpiadą.

Prieš naujuosius metus Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinė taryba su dideliu pasisekimu sostinėje, „Panoramos“ prekybos centre, buvo surengusi dekupažo technikos parodą „Laikrodis“, o vasarą Vaikų gynimo dienai „Gedimino 9“ pakvietė į parodą, kurios tema buvo lėlė.

„Tai, ką kiti senųjų amatų gaivintojai nuveikia pasitelkę solidžių fondų paramą, technologijų mokytojai atlieka veltui, vien iš meilės savo profesijai ir darbui. Džiaugiamės nors tuo, kad mūsų kūrybos darbus veltui įsileidžia eksponuoti į vienas ar kitas dideles erdves“, – tvirtino D. Čiupailienė.

Pavasarį technologijų mokytojai pakvies į dar vieną vernisažą. Kovo 3 dieną UNESCO atstovybėje Vilniuje bus atidaryta paroda „Mėlyna“.

Paroda „Tekstilės spalvos“ veiks iki vasario 21 d.

Autorės ir Eltos nuotr.

Nuotraukoje: Parodos akimirkos

Vasario 16-oji , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra