Senovinio automobilio restauravimas

Autorius: Data: 2017-08-21 , 08:59 Spausdinti

Senovinio automobilio restauravimas

PR

Senoviniai automobiliai – didelė istorinė vertybė. Susidomėjimas jais šiais laikais vis labiau didėja. Todėl senovinio automobilio restauravimas dabar itin aktualus. Tai padeda sugrąžinti gerą senų automobilių estetinę išvaizdą ir prikelti juos naujam gyvenimui (kad jie vėl galėtų išriedėti į kelią). Restauravimas įkvepia senam automobiliui gyvybės.

Restauravimas ne tik sugrąžina puikią automobilio išvaizdą, bet ir ženkliai pakelia jo vertę. Taigi jeigu planuojate parduoti senovinį automobilį, pirmiausia jį restauruokite, nes tada už jį gausite žymiai daugiau pinigų. Gauta suma viršys automobilio įsigijimo bei restauravimo išlaidas. Iš tiesų, senoviniai automobiliai yra puiki investicija, nes, kitaip nei nauji automobiliai, senovinių automobilių vertė metams bėgant tik didėja, o restauravimas ją dar labiau padidina.

Žinoma, automobilio amžius pats savaime nėra jo vertės rodiklis. Didžiausią vertę sukuria senovinio automobilio restauravimas. Tačiau restauruojant būtina atkurti originalias automobilio dizaino detales, nes tik tuomet transporto priemonė išlaikys savo dvasią ir bus vertinga istoriniu požiūriu.

Taip pat būtina pakeisti susidėvėjusias bei surūdijusias detales. Vis tai atlikus senoviniu automobiliu bus galima ne tik grožėtis, bet ir naudoti pagal paskirtį – važinėti.

Kalbant apie automobilio spalvą, ji taip pat turėtų būti kuo panašesnė į originalią. Bet tai padaryti pakankamai sunku, nes tarybiniai automobiliai gamyklose buvo dažomi tik tam tikromis spalvomis. Atkūrus natūralią spalvą, padidėja automobilio vertė.

Reikia atkreipti dėmesį net į smulkmenas (kurios iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesvarbios), tokias kaip sėdynių oda ir kita. Iš tiesų, automobilį galima laikyti atitinkančiu restauracijos standartus tada, kai 80-85 procentai jo dalių yra originalios.

Senovinio automobilio restauravimas – darbas, kurį sudaro keli etapai: automobilio būklės ir remonto darbų įvertinimas, išardymas, metalinių paviršių valymas smėliasraute, suvirinimo darbai, dažymas bei salono restauravimas.

Turbūt nesuklysime pasakę, kad žmonės mažiausiai žino, kaip vyksta metalinių paviršių valymas smėliasraute. Tai procesas, kurio metu aukšto slėgio pagalba nuo metalinių paviršių nuvalomos rūdys, dažų likučiai, lakas. Valymas smėliasraute padeda apdirbti net sunkiausiai pasiekiamus paviršius.

Salono restauravimas apima automobilio užvalkalų siuvimą, priekinių ir galinių panelių aptraukimą nauja, bet autentiška danga, vairo aptraukimą oda, pažeistų salono detalių atstatymą, kilimų apsiuvimą, kirpimą bei pritaikymą.

Taigi senovinio automobilio restauravimas yra būtinas norint, kad automobilis estetiškai atrodytų ir galėtų važinėti keliais. Restauravimas ne tik sugrąžina puikią automobilio išvaizdą, bet kartu ir padidina jo vertę. Svarbu, jog restauruojant būtų atkurtos autentiškos automobilio dizaino detalės ir pirminė spalva. Senoviniai automobiliai – nesenstanti klasika (kaip antikvariniai daiktai ar istoriniai paminklai), kurią reikia tausoti ir išsaugoti.

Naujienos Reklama Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra