Senelių namuose skambėjo dainos

Autorius: Data: 2016-04-07 , 10:59 Spausdinti

Bronislava TAMULYNIENĖ

2013-ųjų spaly Balbieriškio seniūnijoje, Žagarių kaime duris atvėrė senelių namai „Smiltelė“, vadovaujami charizmatiškų jaunų žmonių Kosto Aleksandravičiaus ir Linos Kariniauskienės. „Smiltelėje“ gyvena 25 senjorai iš visos Lietuvos. Patalpos šiuolaikiškai įrengtos, viduje ir išorėje ideali švara bei tvarka. Štai kaunietė Birutė Kreivėnienė gyvena čia kartu su vyru. „Užauginome tris vaikus. Visi dirba, tačiau dažnai mus aplanko. O čia mums šilta visomis prasmėmis. Jokio nuoskaudos šešėlio. Dieve, duok visiems tokios malonios aplinkos, puikios priežiūros senatvėje“, – atsidūsta ponia Birutė. Jai pritaris ir ir vieniša Elena Dalangauskaitė nuo Kėdainių bei kiti kalbintieji.

                 „Mūsų namus ypač pamėgo švietimo darbuotojai. Gyvename kaip darni šeima“, – šypsosi ponas Kostas.

                 Kultūrinių renginių organizatorius „Vidupio“ bendruomenės pirmininkas Alfonsas Vitkauskas savo gimtajame krašte sukūrė įspūdingą Atvelykio šventę senoliams.

                 Koncerto vedėja Rūta Žvaliauskaitė pristato „Vidupio“ bendruomenės ansamblį, vadovaujamą alytiškės Birutės Žėkienės. Skambios liaudies dainos tarsi sugrąžina visus į jaunystę, o „Vidupio“ himnas, pagal Alytaus rajono pedagogės Albinos Sviderskienės žodžius, paliečia pačias jautriausias kraštiečių širdies stygas. „Šis kampelis man širdžiai brangus,/ padabintas kalneliais ir kloniais./ Mėlyniausias man šičia dangus./ mano kaimas – gimtieji Žiūronys.“

                 „Vidupį“ keičia Alytaus bendruomenės centro ansamblis „Šlamutis“, naujai susikūrusi kapela. Ponia Birutė kviečia dainuoti ir klausytojus, į koncertą atvykusius kraštiečius.

                 „Žmogaus širdyje visada lieka šviesu nuo sąlyčio su muzika ir daina. Tegul dar ilgai skambės jūsų nerimo ir gėrio lašai, surinkti iš liaudies dainų skrynelės ir dovanojami kitiems“, – atlikėjams dėkojo Alfonsas. O ponas Kostas prie padėkos žodžių prideda suvenyrų ir pakviečia visus prie puodelio kavos, kur vėl suskambo liaudies daina.

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra