Seminarų ciklas „Etninė kultūra bendruomenių gyvenime – tradicijos, šiandiena 2016“ etnografiniuose regionuose

Autorius: Data: 2016-11-24 , 16:40 Spausdinti

Seminarų ciklas  „Etninė kultūra bendruomenių gyvenime – tradicijos, šiandiena 2016“ etnografiniuose regionuose

2016 m. lapkričio 29 d.

Aukštaitijos etnografinis regionas

  Panevėžio miesto savivaldybė (Laisvės a. 20, Panevėžys)

 

Seminaro rengėjai: Etninės kultūros globos taryba

                                 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

                                 Aleksandro Stulginskio universitetas

         Panevėžio miesto savivaldybė

Šie metai – Vietos bendruomenių ir bibliotekų metai,  jų tikslas – pabrėžti vietos bendruomenių svarbą stiprinant gyventojų pilietinį aktyvumą ir dalyvavimą vietos savivaldoje, formuoti bendruomenių plėtrai palankią aplinką ir gerinti viešąją nuomonę apie vietos bendruomenes ir jų veiklą. Etninės kultūros globos taryba, turėdama sukaupusi patirtį iš Tarmių ir Etnografinių regionų metų veiklos ir sklaidos, bei matydama vietos bendruomenių poreikius palaikyti ir gilintis į kalendorinių, tradicinių švenčių turinį ir formas bei aktyvinti tradicinių amatų ir tautodailės plėtrą, organizuoja seminarų ciklą.

Šių seminarų tikslas – bendradarbiaujant su universitetų, kitų mokslo įstaigų mokslininkais ir etninės kultūros puoselėjimo praktikais įvairiose srityse perduoti sukauptą teorinę ir gyvąją patirtį vietinių bendruomenių nariams, aktyviai besidominčiais tradicinių ir kalendorinių švenčių šventimu. Padėti ir skatinti tradicinių amatų meistrams ir tautodailės kūrėjams savo dirbinių realizacijai naudoti įvairias klasikines ir naujas informacinės sklaidos ir pirkėjų paieškos formas. Padėti bendruomenėms ir savivaldybėms aiškiau išreikšti etnokultūrinio ugdymo poreikį ir to siekti visose žmogaus ugdymo pakopose, pradedant ikimokykline įstaiga ir baigiant aukštąja mokykla. Siekti glaudesnio abipusio regioninės, kultūrinės, periodinės spaudos leidėjų, bendruomenių ir bibliotekų bendradarbiavimo.

PROGRAMA

10:00–10:30 Seminaro dalyvių registracija.

I DALIS

I-ąją seminaro dalį veda  prof. dr. Vilma Atkočiūnienė (Aleksandro Stulginskio universitetas, Ekonomikos ir vadybos fakultetas).

10.30 – 10.40 Seminaro atidarymas. Sveikinimo žodis.  Panevėžio miesto savivaldybės vadovai.

10.40 – 11.00 ,,LR Seimo atmintinų metų paskelbimas ir etninė kultūra juose“. Virginijus Jocys (Etninės kultūros globos taryba).

11.00 – 11.20 “Krašto vietovardžių išsaugojimo politika Lietuvoje”. Dr. doc. Filomena Kavoliutė (Vilniaus universitetas).

11.20 – 11.40 „Tradicinių amatų centras – bendruomenės ugdymo židinys“. Aušra Sidorovienė (Upytės tradicinių amatų centras).

11.40 – 11.55 ,,Tautiškumo ugdymo tradicija Lietuvos karininkų žmonų – Birutininkių –  organizacijoje“. Danutė Zabielienė (Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos Panevėžio draugija).

11.55 – 12.15 ,,Etnokultūros projektai ES programoje „Kūrybiška Europa“. Eglė Deltuvaitė (ES  programa „Kūrybiška Europa“ vadovė).

12.15 – 12.30 „Vietos veiklos grupės patirtis ir galimybės įgyvendinant etninės kultūros projektus bendruomenėse“. Jolita Umbrasienė (Utenos regiono VVG pirmininkė).

Pietų pertrauka (12.30 – 13.30)

 

II DALIS

II-ąją seminaro dalį veda Virginijus Jocys (Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas).

13.30 – 13.50  Tradicinių amatininkų ir tautodailininkų dirbinių realizavimas, praktinė patirtis“. Prof. dr. Vilma Atkočiūnienė (Aleksandro Stulginskio universitetas, Ekonomikos ir vadybos fakultetas).

13.50 – 14.05 “Tautodailė Aukštaitijoje: šiandienos problemos ir ateities iššūkiai “. Zita Mackevičienė (Utenos rajono savivaldybės administracija) ir Saulius Kronis (Panevėžio krašto tautodailės skyrius).

14.05 – 14.25 „Tautinio rašto simbolika“. Dr. Vytautas Tumėnas (Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos istorijos institutas).

14.25 – 14.45 „Aukštaičių tautinio kostiumo nešiosena“. Lina Vilienė (Panevėžio kraštotyros muziejus).

14.45 – 15.00 „Privatūs ir bendruomenių muziejai – krašto etninės kultūros atminties saugotojai“. Vitalija Vasiliauskaitė (Etninės kultūros globos taryba).

Diskusijos.

Etnografinių leidinių ekspozicijos paroda.

15.30 Ekskursija į Upytės tradicinių amatų centrą ir Klemento Sakalausko privatų muziejų.

Seminaro organizatoriai ir rėmėjai: Etninės kultūros globos taryba, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Panevėžio miesto savivaldybė. Lietuvos kaimo bendruomenių asociacija, Lietuvos tautodailininkų sąjunga.

Daugiau informacijos:

Būtina išankstinė registracija  iki 2016 m. lapkričio 25 d. (Bus išduodami dalyvių pažymėjimai).

Vitalija Vasiliauskaitė, tel.  8699 04991, el. p. etnoaukstaitija@gmail.com

Etninės kultūros globos taryba, tel. (8 5) 210 7161, mob. 8699 04239, el. p. etnotaryba@lrs.lt

https://www.facebook.com/etnotaryba/

URL adresas: http://www.etnotaryba.lrs.lt

Etninė kultūraComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra