Sėkmingas bendradarbiavimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2008 m. Kėdainių vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ ir Vilniaus rajono Mickūnų vaikų lopšeli-darželis pasirašė sutartį, kuria siekiama keistis pedagogine patirtimi, rengti bendrus projektus, skatinti ugdytinių kūrybos darbų mainus, informuoti įstaigų bendruomenes apie bendradarbiavimo veiklą bei rezultatus.
 
Bendradarbiavimas prasidėjo pažintimi. Kėdainių vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“, „Liūtukų“ ir Mickūnų vaikų lopšelio-darželio „Voveriukų“ grupių darželinukai susirašinėjo laiškais bei siuntė nuotraukas. Mažyliai patys kūrė tekstus, kopijuodami raides, iliustravo juos savo piešinėliais. Laiškus nešė siųsti į paštą, susipažino su pašto teikiamomis paslaugomis. Vaikučiai kurdami laiškus įgijo rašymo įgūdžių, praturtino kalbą, išmoko laisvai reikšti mintis, fantazuoti, sužinojo pašto paskirtį, jo svarbą.
 
Bendradarbiaudami surengėme ne vieną vaikų darbų parodą. Parodų tikslas – vaikučius supažindinti su naujomis dailės ir darbelių technologijomis. Kuriant darbus buvo naudojami karšti klijai, buities atliekos, gamtinės medžiagos, vilnos vėlimo, siuvinėjimo, badymo adata, popieriaus batika su klijais, smėlio bei konfeti technika.
 
2008 m. – skaitymo metais dalyvavome bendroje projektinėje veikloje „Knygų šventė“. Pedagogai, vaikai ir jų tėvai turėjo sukurti originalią, įdomią, savitą knygą.
 
Su vaikais aptarėme daug įvairių būdų, pasiūlymų, kaip turėtų atrodyti mūsų knyga, norėjome, kad ji būtų originali ir savita tiek viduje, tiek iš išorės. Pasirinkome temą – mįslės. Darželinukai, tėvai ir pedagogai kūrė mįsles. Štai keletas vaikų sukurtų mįslių: Visas žalias, o viduj raudonas (arbūzas); Auga darže skani mergužėlė, bet su ūsais (braškė); Žalias, ilgas ir spygliuotas (agurkas); Auga ant medžio skanūs pyragai (obuoliai).
 
Apipavidalinimui pasirinkome įvairias dailės ir darbelių technikas, priemones (guašą, spalvotas popierių, siūlus, odos gabaliukus, audinių atraižas, švitrinį popierių ir kt.). Daug įvairių priemonių buvo pasirinkta tam, kad lavėtų vaikų kūrybinis mąstymas, lytėjimo, smulkiosios motorikos įgūdžiai. Knygą įdėjome į uosio žievę, pavadinome „Mįslių skrynelė“.
 
„Mįslių skrynelė“ – pirmoji „Voveriukų“ grupės vaikų išleista knyga. Mažyliai kruopščiai atliko darbelius keliomis raiškos priemonėmis, ieškojo įdomesnių, retesnių žodžių daržovių, vaisių apibūdinimui. Ši knygelė skatina domėjimąsi žodžiu, pavaizduotu simboliu, turtina vaiko kalbą, ugdo protinius gebėjimus, padeda pažinti pasaulį. Skatina gerbti knygas, domėtis jomis.
 
Mūsų knyga dalyvavo skaitymo metams skirtoje parodoje Kėdainių vaikų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ ir Kėdainių švietimo skyriuje; gavome padėkos raštą ir diplomą už originaliausią knygą.
 
Lietuvos Tūkstantmečiui paminėti organizavome bendrą Kėdainių ir Mickūnų darželių auklėtinių darbų parodą „Mano gimtasis miestas“. Darželinukai apsikeitė darbais, kuriuose pavaizdavo savo miestą ir įžymias vietas. Kuriant darbus skaitėme knygas apie Vilnių, vartėme fotoalbumus, susipažinome su legendomis bei padavimais.
 
2009–2010 m. pradėjome kartu su Kėdainių lopšeliu-darželiu „Žilvitis“ vykdyti socializacijos projektą. Projekto metu vaikai tobulino savo bendravimo, bendradarbiavimo, darbo komandoje ir kitus socialinius įgūdžius dalyvaudami įvairiose tiek individualiose, tiek grupinėse veiklose. Mažyliai užsiėmimų metu piešė, karpė, statė pilis, lipdė iš molio, vaidino, žaidė. Taip pat buvo organizuojami įvairūs renginiai ir išvykos, kurių metu jie turėjo galimybę įgauti naujos patirties, praplėsti akiratį bei žinias. Dalyvavome Vaiko raidos centro seminare.
 
Tikimės, kad pradėtas sėkmingas bendradarbiavimas tęsis dar ne vienerius metus, o sėkminga pradžia taps gražios, tvirtos draugystės pamatu.

Nuotraukose:

1. Padarytą knygą įdėjome į uosio žievę ir pavadinome „Mįslių skrynele“
3. Už originaliausią savo knygą gavome padėkos raštą bei diplomą

Voruta. – 2010, saus. 23, nr. 2 (692), p. 4.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra