Sėkmingai užbaigtas pirmasis Comenius projekto etapas Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinėje mokykloj

Autorius: Data: 2011-05-24, 10:26 Spausdinti

Sėkmingai užbaigtas pirmasis Comenius projekto etapas Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinėje mokykloj

Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Sigita ŠLIŽAUSKAITĖ ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Genovaitė RUČINSKIENĖ

2011 m. gegužės 1–6 dienomis, į šiais mokslo metais paskutinį kartą organizuojamą tarptautinio daugiašalio Comenius projekto „Knowing European Culture through National Cultures“ (Europos kultūros pažinimas per savąją kultūrą) susitikimą Vilpulkoje (Latvija) išvykome keturios mūsų mokyklos mokytojos: projekto koordinatorė mokykloje Sigita Šližauskaitė, lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Ručinskienė, geografijos mokytoja Daiva Petkauskienė bei informacinių technologijų ir matematikos mokytoja Olga Strelcova. Susitikus visoms delegacijoms, nė nenumanėme, kad laukia penkios turiningos ir viena už kitą įdomesnės dienos.

Projekte dalyvaujančioje Vilpulkos pradinėje mokykloje buvome sutikti būrio besišypsančių mokinių, seniūno pavaduotojo, savivaldybės darbuotojų. Džiaugėmės mokinių bei mokytojų sutikimui parengta programa, klausėmės net  šešiomis kalbomis atliekamų dainų. Kiekvienos šalies delegacija dalyvavo mokinių pamokėlėse.  

Mes svečiavomės pas pačius mažiausius mokyklos mokinius – ikimokyklinukus: atlikome įvairias užduotis, vaikų padedamos mokėmės išlankstyti popierines gėles, klausėmės mažųjų dainavimo. Akys raibo nuo gausios informacijos apie kiekvieną šalį: stendų, parodėlių, šalių atributikos.

Iš Vilpulkos pradinės mokyklos išvykome į Rūjienos mokyklas: pradinę ir vidurinę. Sužinojome, kad kaimo mokyklos taip pat yra uždaromos  ir mokiniams tenka vykti į Rūjieną ar Vilpulką. Anot Vilpulkos pradinės mokyklos direktorės Gitos Zarinos, jos vadovaujama mokykla neuždaryta tik dėl projektinės veiklos, nes, pasirodo, mokykla vykdo ne tik šį Comenius, bet ir romų integracijos į vietinę bendruomenę projektus.

Rūjienos meno mokyklą iš pirmo žvilgsnio atrodo neišvaizdus medinis pastatas. Virš senų dirbtuvės įrenginių, baldų švytėjo nepakartojami mokinių darbai. Netekome žado visi, kai mokyklos vadovas ėmė rodyti vieną po kito mokinių darbus. Darbai kalbėjo patys už save: puošę ne tik Latvijos parodų sales, bet ir Vokietijos, Belgijos. Mokyklos jaunieji dailininkai – daugelio tarptautinių konkursų laureatai. Vienas įspūdingiausių ir pripažintų darbų ne tik Latvijoje, bet ir Briuselyje buvo Latvijos tautiniais raštais išmarginta juosta, kuri ne austa, o padaryta iš medžio gabaliukų ir sverianti daugiau nei toną. Trisdešimt keturi mokiniai visus metus skyrė įspūdingam projektui.

Netoli Rūjienos stūkso senas malūnas, kuris svetingai priima lankytojus, vaišina kavinėje latviškais valgiais, antras aukštas skirtas seniesiems amatams. Restauruotos ikikarinės mašinos karšia ir verpia vilnas, čia taip pat siuvami šilti vilnoniai apklotai, kurių gali įsigyti visi lankytojai. O malūne sukasi girnos, byra balti miltai, iš kurių šeimininkės kepa riestainius „Krengelius“.

Rūjienos muziejus atviras visiems žinomiems ir nežinomiems Rūjienos dailininkams ir jų darbams, apie juos su meile ir pasididžiavimu pasakoja muziejaus įkūrėja Lyga. Meno mokyklos įkūrėjas, dailininkas ir mokytojas Janis Galzons išugdė ne vieną dailininkų kartą, o jo mintys, išsakytos dailės mokykloje, sugraudino ir dvasiškai pakylėjo ir mus, ir kitų šalių atstovus. Rūjiena – meninkų miestelis, nes čia branginamas grožis. O ir gamta jį dosniai dalina. Muziejuje taip pat įkurtas Japonijos centras, nes Rūjieną ir Higašikavą jau keleri metai sieja miestų draugystė.

Kartu su mokiniais vaikščiojome pažintiniu taku Mazsalacos parke, gerėjomės puodžiaus darbu keramikos dirbtuvėje. Ragavome net dvidešimties rūšių Rūjienoje gaminamų ir visoje Latvijoje labai populiarių ledų. Nepaisant šalto ir darganoto oro išvykome prie Baltijos jūros, pakeliui aplankėme Miunhauzeno namą–muziejų.

Rūjienos savivaldybėje visi iki vieno sutikome, kad Rūjiena tikrai yra menininkų miestelis ir kad jos gyventojai labai svetingi, mylintys miestą bei meną.

Rygos senamiestis ir miesto istorija – paskutinis šios svetingos šalies akcentas. Čia mes, projekto dalyviai, susitikome ir išsiskyrėme tęsti pradėtų darbų. Netrukus ir vėl visus pakvies svetinga Latvija.

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Nuotraukose:

1. Prieš išvykstant i Mazsalacos parką

2. Ikimokyklinukų lietuviška atributika išpuoštoje klasėje

3. Mūsų delegacija kartu su Vilpulkos pradinės mokyklos direktore Gita Zarina ir projekto koordinatore Ligita Gaile (atitinkamai antra iš kairės ir penkta iš kairės)

4. Projekto svečiai mokėsi kepti „Krengelius“

Straipsnis „Sėkmingai įveiktas pirmasis Comenius projekto etapas“ išspausdintas Voruta. – 2011, bir. 4, nr. 11 (725), p. 15.

Mokyklos, mokytojai , , , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra