Sėkmė įkvėpia

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 2-8 d. grupė Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro keliautojų dalyvavo Lietuvos 1 000-ečio renginyje „Prasiveržimas“ (daugiausiai prisidėjo Lietuvos keliautojų sąjunga bei Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras).

Pradžia įvyko Liubavo miestelyje rugpjūčio 2 d. Tai – svarbiausias renginio momentas, nes buvo paminėtas 1947 metų gegužės–birželio mėnesiais partizanų grupės įvykdytas didvyriškas prasiveržimas į Lenkiją ir atgal Liubavo apylinkėse. Jam vadovavo Daumantas–Juozas Lukša. Jis šių metų liepos mėnesį, kaip partizanų vadas, yra paskelbtas Lietuvos 1 000-ečio žmogumi.
Renginio metu buvo įdomių pranešimų. Kalbėjo tų rūsčių įvykių dalyvis partizanas Sigitas Kvietkauskas–Ūkininkas. Malonu, kad įdomiai pasakojo apie tai, ką skaitė knygoje „Partizanai“ ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos aštuntokas Ignas Lesauskas.
Po iškilmių Liubave keliautojų grupė daugiau kaip 100 km keliavo po Lenkiją. Ir beveik visi tie kilometrai buvo labai įdomūs, nes nuostabios kalvos bei ežerai buvo Vižainio miestelio, Smalininko kaimo, Ciso ir Šiurpilio kalnų, Šelmento ežero apylinkės ir kt. Dalyviai dalyvauja Lietuvos sportinių žygių pirmenybėse.
Tad ir tikslų buvo daug, ne vien tik maršrutų kitiems ruošimas, įdomių objektų lankymas, žygiavimas vietomis, kuriuose veikė partizanai, partizanas–legenda Daumantas ir kt. Dar daugiau. Antai, kaip ir jotvingių likimas. Juk žvelgiant iš Lietuvos 1 000-ečio aukštumų, yra įdomus vienų iš mūsų brolių aisčių jotvingių likimas. Juk jie lygiai kaip ir kiti aisčiai buvo prūsai nukariauti ir išnaikinti. Mes tomis vietomis ir keliavome. Nuostabiose Šiurpilio apylinkėse kaip tik pamatėme kaip dirbo lenkų archeologai, kurie kasinėjo jotvingių pilies liekanas.
Labai įspūdinga ekskursija buvo po Punsko apylinkes, kuriuose entuziastas lietuvis pastatė tokią pilaitę, kokios būdavo jotvingių didikų anais laikais. Ypač labai įdomu ir pamokoma buvo Punske, kuriame išliko daugiausiai lietuvybės apraiškų. Čia žmonės pasižymi darbštumu, kultūringumu (ypač dainininkai ir kt.). Punsko krašte priėmė labai svetingai – filmavo, vėliau mus rodė per Lenkijos televiziją. Rugpjūčio 7 d. prie paminklo nukentėjusiems už lietuvybę giedojome himną. Tuo pagerbėme ir partizano Daumanto gimtadienį (gimė 1921 08 04) bei paskutinius lietuvius partizanus Šlynakiemio apylinkėse… Rugsėjo 27 d. – tarptautinę turizmo dieną – nuo 9 val. ryto Vytauto Kelyje turistus vedžios Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos gidai. Tarp jų bus ir Trakų jaunimo turizmo bei laisvalaikio centro ugdytiniai.

Smulkesnę informaciją galima gauti jau minėtoje mokykloje. Tai taip pat Lietuvos 1 000-čio renginys.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra