Sekmadienį Minske planuojamos eitynės

Autorius: Data: 2013-03-24 , 10:09 Spausdinti

Rūta LANKININKAITĖ, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Baltarusijos opozicija netrukus minės šalies nepriklausomybės 95-ąsias metines ir sekmadienį, 2013 m. kovo 24-ąją, Minske planuoja eitynes. Kelerius metus iš eilės Laisvės dienos mitingus milicija išvaikydavo, opozicijos atstovai būdavo sulaikomi.

Apie demokratinių jėgų lūkesčius, žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje LRT televizijos laidos „Panorama“ žurnalistė Rūta Lankininkaitė kalbėjosi su opozicijos interneto naujienų portalo „Charter 97“ redaktore Natalija Radina. Baltarusijos žurnalistė, gavusi politinį prieglobstį Lietuvoje, redakciją perkėlė į Varšuvą.

Minsko valdžia leido opozicijai paminėti Baltarusijos nepriklausomybės 95-ąsias metines: numatytu maršrutu žygiuoti gatvėmis ir Tautų draugystės parke surengti mitingą.

Varšuvoje įsikūrusio interneto naujienų portalo „Charter 97“ redaktorė N. Radina tikisi, kad į mitingą Minske susirinks apie 50 tūkst. baltarusių.

„Baltarusių tauta vieninga, A. Lukašenka turi tik minimalų palaikymą. Apie tai praneša šalyje socialinius tyrimus atliekantys biurai. Baltarusiai gyvena diktatūros griežtų represijų šalyje. Po paskutinės protesto akcijos prieš pustrečių metų, kai buvo suimti, sumušti ir įkalinti šimtai mitinguotojų, žmonės išsigandę ir įbauginti. Jie  bijo dėl šeimų, bet tikiu savo tauta“, – kalba N. Radina.

Baltarusijoje nėra nepriklausomos spaudos, todėl portalas „Charter 97“ yra pagrindinis šaltinis papasakojantis baltarusiams, ko siekia demokratinės jėgos.

„Opozicija vieninga dėl pagrindinės idėjos – siekiama nuversti A. Lukašenkos režimą. Ir žengti Baltarusijos demokratijos keliu. Iš Europos Sąjungos tikimės griežtesnių ekonominių sankcijų, principingumo mūsų paprastų baltarusių atžvilgiu – nebus jokių užkulisinių pokalbių su A. Lukašenka“, – sako redaktorė.

Nuo pirmadienio, kovo 25 d., visą savaitę Baltarusijos nepriklausomybės 95-ųjų metinių renginiai vyks ir Lietuvoje.

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Lietuva - Baltarusija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra