Seinuose ir Žagariuose sveikiname Kunigą Petrą

Autorius: Data: 2012-12-04 , 09:21 Spausdinti

Seinuose ir Žagariuose sveikiname Kunigą Petrą

2012 m. gruodžio 2 dieną, pirmąjį Advento sekmadienį, Žagarių ir Seinų bažnyčiose lietuviškas šv. Mišias atnašavo naujas kunigas Petras Gucevičius. Jis atvyko iš didžiulės Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos Vilniuje. Kunigas buvo įšventintas prieš pusantrų metų. Jo tėviškė Druskininkuose.

Jau lapkričio 25-ąją Seinuose ir Žagariuose laikęs Mišias kun. Arūnas Kesilis tikintiesiems sakė atvežęs naują lietuvį kunigą, kuris norėtų čia patarnauti tautiečiams.

Kunigas Petras, sekmadienį Žagariuose ir Seinuose atnašaudamas šv. Mišias, per pamokslą kalbėjo: „Adventas – tai laukimo metas, pasiruošimo Mesijo atėjimui laikas. Kiekvieno krikščionio buvimo šioje žemėje būdas – žmogus yra tam, kad lauktų. Kristaus laukimas prieš Kalėdas yra krikščionio pareiga. Juk laukiame to, kuris jau atėjo; kuris pasiliko su mumis savo Kūne; kuris nuolat ateina pas mus sakramentinėje Aukoje, jeigu tik mes pas Jį ateiname sakramentinėje malonėje; Jis būna mūsų maldoje, jei tik kreipiamės į Jį visa širdimi…“

Šv. Mišioms baigiantis Seinų klebonas po skelbimų pranešė, kad nuo šiol lietuviškas pamaldas Seinuose ir Žagariuose atnašaus kun. Petras Gucevičius. Kunigą pasveikino Lenkijos lietuvių šv. Kazimiero draugijos pirmininkas Algirdas Vektorius. „Sveikiname Jus, gerbiamas Kunige, Seinuose. Dėkojame, kad sutikote čia atvykti ir patarnausite Seinų krašto lietuviams. Linkime kuo daugiau džiaugsmo, gero bendravimo“, – kalbėjo jis. Valdybos narė Silvija įteikė puokštę gėlių, gausiai šv. Mišiose dalyvavę parapijiečiai kunigą pagerbė atsistodami.

Mišioms pasibaigus dalis parapijiečių turėjo garbės su kunigu pabendrauti prie bažnyčios. Klausinėta, ar nebūtų galima jau kitą sekmadienį susitikti dėl Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramento. Parapijiečiai išreiškė norą po kiekvienų šv. Mišių susitikti su kunigu bei pasikalbėti.

Nors ir trumpai pabendravom su nauju kunigu, pajutome jame slypintį gėrį ir grožį. Pakvietėme laisvalaikiu užeiti į „Lietuvių namus“, kur galėtų naudotis internetu ar išgerti kavos. Mokytojai kvietė į Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklą, kur jis galėtų, kaip ir kunigas Bernardas, mokyti tikybos, sekmadieniais Krasnavo bei Seinų antrokus ruošti Pirmajai Komunijai.

Gerbiamas kunige, sužinojome, kad atvykote iš didžiulės parapijos kupinas entuziazmo ir gerų planų, kilnių siekių. Norėtume, kad Seinuose sėkmingai galėtute dirbti lietuvių sielovadoje.

***

Džiaugiuosi, mieli broliai ir sesutės, kad jau sulaukėte nuostabaus kun. Petro, kurį mes vakar (2012-12-01) nuoširdžiai išlydėjome iš Vilniaus pal. Jurgio Matulaičio bažnyčios. Tai nuostabus kunigas, be galo nuoširdus, didelės širdies, nepaprastai gražiai bendravęs su kiekvienu parapijiečiu, o ypač su vaikais ir jaunimu. Kaip jūs verkėte išeinant kun. Bernardui, taip ir mums buvo labai labai sunku atsisveikinti su kun. Petru… Tačiau tikimės, kad su Dievo pagalba jam bus gerai pas jus, nes tai yra nuostabus Dievo žmogus…

Būkite visi palaiminti!

Su meile ir malda

Liuda“

(Liudos Bargailienės komentaras po straipsniu „Seinuose bus lietuvis kunigas“)

G. Pakutkienė

www.punskas.pl

Nuotraukose:

1. Kunigas P. Gucevičius atnašauja šv. Mišias Seinų bazilikoje

2. Kun. Petras bendrauja su Seinų lietuviais

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra