Seinų bažnytiniam chorui 20 metų

Autorius: Data: 2011-12-02 , 10:14 Spausdinti

Eugenija PAKUTKIENĖ

Seinų bažnyčioje visą laiką skambėjo malda bei giesmės gimtąja lietuvių kalba. Šio krašto lietuviai nepaisė, ar turėjo leidimą melstis sava kalba, ar ne. Patyrė patyčių ir nuožmaus trukdymo iš lenkų dvasininkijos ir parapijiečių, bet nenuleido rankų ir garbino Dievą bei meldė Marijos užtarimo… Krikščionių ir kiekvieno kataliko nuo senovės buvo šventa pareiga nepraleisti mišių bažnyčioje. Neretai atvažiavę svečiai stebisi, kaip gražiai Mišiose dalyvauja visi suėję maldai žmonės. Jie su choru kartu gieda ir atsakinėja per Mišias.

Lietuviai, kovodami dėl leidimo Seinų bažnyčioje legaliai melstis, giedojo susibūrę grupėje rožančių ir giesmes Marijai bei paskirų švenčių giesmes. 1983 metų spalio 16 d. su vyskupo leidimu laisvai sugiedojo vėl visa bažnyčia. Po kelerių metų su vargonų muzika mišios pasidarė iškilmingesnės ir daug gražesnės.

2011 m. lapkričio 20 d., per sekmadienio mišias, atnašaujamas kunigo Bernardo Augaičio, įvyko Seinų bažnytinio choro kompaktinės plokštelės pristatymas. Giesmės įrašytos šią vasarą Seinų bazilikoje grojant vargonininkui. Pirmasis choristus pasveikino kunigas, pakvietęs juos ateiti nuo vargonų prie altoriaus. Jiems skirti gražiausi padėkos žodžiai su paskatinimu toliau giedoti ir skambiomis lietuviškomis giesmėmis garbinti Dievą.

Kompaktinė plokštelė su giesmių įrašais išėjo praėjus dvidešimčiai metų, kai giedama prie vargonų Seinų bažnyčioje. Ją pristatė (ir plokšteles su įrašais choro dalyviams įteikė) Šv. Kazimiero draugijos valdyba. Pirmininkas A. Vektorius pasveikino choristus 20-ojo jubiliejaus proga. Padėkojo rėmėjoms – Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijai bei Lietuvos užsienio reikalų ministerijai – už leidybai skirtas lėšas.

Choro vardu kalbėjo V. Grigutis. Jis teigė, kad ilgus metus veikęs pasaulietinis choras, vadovės Astos Veverskytės paragintas, pradėjo giedoti ir giesmes. 1992 metų Velykų pirmą dieną užlipo prie vargonų ir gieda iki dabar. Jiems talkina vienintelis muzikas profesionalas Stanislovas Kardelis (Stanisław Kardel). Visi choro dalyviai esą mėgėjai. Dalyvių gretose dauguma vyresnio amžiaus žmonių. Kalbinama prisijungti jaunimą iš Seinų ir ypač iš kaimų.

Plokštelei pristatyti ir Seinų bažnytiniam chorui pasveikinti šis sekmadienis pasirinktas ir dėl to, kad artimiausias antradienis – Šv. Cecilijos, chorų globėjos, diena. Kasmet šią dieną po lietuviškų mišių susiburia abu Seinų chorai (lietuviškas ir lenkiškas), vadovaujami to paties vargonininko. Taip įvyko ir šiemet. Po lietuviškų mišių „Lietuvių namuose“ surengtoje suneštinėje vakaronėje (agapėje) bendrauta ir lietuviškai, ir lenkiškai.

Seinų bažnytinis choras gieda ir per šermenis bei laidotuves. Kartais sueina dar susiburiantys šventai giesmei ir Klevų bei Žagarių choristai, kas sekmadienis dalyvaujantys taip pat pamaldose Žagarių bažnytėlėje.

www.punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra