Seimui ratifikuoti teikiama ES fiskalinės drausmės sutartis

Autorius: Data: 2012-05-30 , 15:42 Spausdinti

Trečiadienis, 2012 m. gegužės 30 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia ratifikuoti Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Lietuva ir dar 24 Europos Sąjungos valstybės finansinės drausmės sutartį pasirašė šių metų kovo 2 d. Briuselyje.

Pasak Prezidentės, sutartis yra naudinga Lietuvai, nes įpareigoja laikytis griežtos finansinės drausmės ir vykdyti atsakingą ekonominę politiką.

„Lietuva jau dabar vykdo griežtą finansų politiką. Fiskalinės drausmės sutartis užkirs kelią išlaidavimui ir finansiniam populizmui ateityje. Nesvarbu, kokia politinė partija bus valdžioje, su valstybės finansais ji privalės elgtis atsakingai“, – sakė valstybės vadovė.

Lietuvos vadovės teigimu, sutarties svarba yra strateginė ir ilgalaikė visai Europai, nes finansinė drausmė tampa kiekvienos ją pasirašiusios šalies teisiniu įsipareigojimu. Pasak Prezidentės, vykdydamos griežtą fiskalinę politiką, ES narės išvengs nemokumo problemų, užtikrins finansinį stabilumą, užkirs kelią skolų krizėms ateityje ir sukurs pagrindą tvariam ekonomikos augimui.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra