Seimui pristatyti 16-osios Vyriausybės darbai

Autorius: Data: 2013-03-21 , 13:26 Spausdinti

2013 m. kovo 21 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Seimui pristatė pranešimą „16-osios Vyriausybės darbai per 100 dienų“, po kurio plenariniame posėdyje surengta diskusija.

Vyriausybės vadovas, aptardamas pradėtus ir numatomus pradėti darbus, pabrėžė, kad nebus imamasi skubotų, nepamatuotų pertvarkų, o bus siekiama atsakingai įgyvendinti koalicinės Vyriausybės programos nuostatas, kurti gerovės valstybę. „Ši Vyriausybė yra pasirengusi įgyvendinti ir tai ko iki šiol nebuvo Lietuvos politikoje – darbų tęstinumo kultūrą. Toliau laikysimės biudžeto taupymo tvarkos, ypatingas dėmesys bus skiriamas strateginiams energetiniams projektams, kurių plėtrai jėgos turėtų įlieti naujos iniciatyvos su regiono partneriais. Pritarėme pensijų reformai, tęsime piniginės socialinės paramos sistemos pertvarką, Strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimą“, – sakė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas Seimo posėdyje tikino, kad šešioliktoji Vyriausybė savo veiksmų programoje nustatė tokius prioritetus, kurie garantuotų tvarų ekonomikos augimą, darbo rinkos plėtrą ir būtinų šeimos biudžeto išlaidų mažėjimą, pavyzdžiui, už komunalines paslaugas. A. Butkevičiaus nuomone, taip pat būtina kurti kuo palankesnį klimatą investicijoms. „Euras 2015 – pamatas valstybės finansiniam stabilumui, bendros valiutos erdvės privalumai verslui ir žmonėm. Tai – strateginis mūsų siekis“, – pabrėždamas, kad pasirengimas sklandžiam euro įvedimui koordinuojamas Vyriausybės lygiu, sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas aptarė situaciją energetikos srityje ir numatomas permainas. „Šiuo metu peržiūrima Lietuvos nacionalinė energetikos strategija. Darbo grupė, kurioje dirba autoritetingi energetikos specialistai, visapusiškai įvertinusi Visagino atominės elektrinės finansinius, ekonominius ir energetinius aspektus, Vyriausybei iki gegužės mėnesio pateiks kelis ilgalaikius energetikos sektoriaus raidos scenarijus – su nauja atomine elektrine ar be jos. Svarbiausias tikslas – užtikrinti vartotojams palankiausias sąlygas apsirūpinti elektros energija ir kitais energijos ištekliais“, – teigė premjeras, atkreipdamas dėmesį į pradedamą šilumos sektoriaus pertvarką ir platesnį biokuro panaudojimą šilumos gamyboje.

A. Butkevičius akcentavo ir svarbius susisiekimo projektus, sveikatos apsaugos pertvarką, saugumo ir gynybos politikos temas, užsienio politikos tęstinumą ir didžiausią šių metų iššūkį – pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai.

Atsigaunanti ekonomika nepradėjo tirpdyti milijardinių biudžeto skolų ir labai šykščiai seikėja papildomas pajamas. Prieš akis mūsų visų – Vyriausybės ir Seimo darbo laukas. Kviečiu visus į bendro darbo barą Lietuvos ateičiai“, – baigdamas Vyriausybės pranešimą sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus kalba

Rimas Rudaitis,Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra