Seimui grąžintas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymas

Autorius: Data: 2013-07-15 , 14:49 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. liepos 15 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pataisas.

Šios pataisos numato, kad valstybės strateginės įmonės, įgyvendinančios ypatingos svarbos ekonominius projektus, yra atleidžiamos nuo pelno įmokų (dividendų) į biudžetą.

Prezidentės teigimu, strateginius ekonominius projektus gali įgyvendinti ne vien strateginę reikšmę turinčios valstybės įmonės, todėl šios įstatymo pataisos tarp valstybės įmonių sukurs nelygias sąlygas.

„Strateginės įmonės statusas neturi suteikti teisės nemokėti dividendų į valstybės biudžetą. Valstybės įmonės yra visų Lietuvos žmonių turtas, todėl jų uždirbamas pelnas turi nešti naudą visiems“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė taip pat pažymi, kad atleidžiant kai kurias įmones nuo pelno įmokų valstybės ar savivaldybės biudžetas neteks dalies pajamų.

Pagal galiojančius įstatymus, Vyriausybė ar savivaldybės taryba gali pati nuspręsti, kurioms valstybės įmonėms sumažinti pelno įmoką atsižvelgiant į jų vykdomą svarbų ekonominį projektą. Todėl, pasak Prezidentės, papildomos įstatymo pataisos yra nereikalingos.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra