Šeimų stiprinimas − krikščionių Bažnyčių vadovų rūpestis

Autorius: Data: 2011-01-11, 13:26 Spausdinti

2011 m. sausio 10 d. Kaune vyko tarptautinė ekumeninė konferencija „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje“, kurioje pranešimus pristatė pagrindinių krikščionių Bažnyčių vadovai, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Šiandieniniame pasaulyje tradicinė šeima patiria daug smūgių ir iššūkių, juos konferencijoje aptarė skirtingų Bažnyčių vadovai ir atstovai: Evangelikų Liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis – „Šeimos sampratos iššūkiai šiuolaikinei liuteronybei“, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius – „Lietuvos Katalikų Bažnyčios atsakas į iššūkius šeimai“, kun. Andrius Narbekovas – „Jaunimo rengimas šeimai: sukurti pagal Dievo paveikslą“, Maskvos Patriarchato Išorinių Bažnytinių Ryšių Departamento Pirmininkas Metropolitas Hilarijonas – „Seksualinė revoliucija ir jos demografiniai padariniai“.

Konferencijos pabaigoje buvo priimtas bendras komunikatas, kuriame sakoma:

„Mes, Rusų Stačiatikių, Lietuvos Katalikų ir Lietuvos Evangelikų liuteronų Bažnyčių atstovai, susirinkę Kaune konferencijoje „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje“ ir įvertinę dabarties pavojus šeimos institutui, remdamiesi Kristaus Evangelija ir gilia krikščioniška tradicija, pareiškiame:

Santuokos pagrindu sukurta šeima yra Bažnyčios ir Valstybės pamatas. Tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra ta terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti. Tačiau šiai šeimos misijai šiandien trukdo klaidingas laisvės suvokimas, leidžiantis santuoka grįstai šeimai prilyginti kitas „sąjungas“, bendrą sugyvenimą ar partnerystę.

Mes, krikščioniškų konfesijų atstovai, tvirtai giname prigimtinį šeimos tapatumą ir raginame visus žmones, krikščionis ir ne krikščionis, išmintingai naudotis žmogui Dievo duota laisve.

Krikščioniškų šeimų indėlis į bendrąjį tautų, valstybių ir ypač Europos gyvenimą yra nenuginčijamai esminis. Pačios Europos kultūros šaknys yra esmiškai susijusios ir išaugančios iš krikščionybės.

Todėl mes, krikščioniškų Bažnyčių atstovai, dar kartą vieningu tikėjimo balsu kviečiame įsiklausyti į gerąją žinią apie Kūrėjo įsteigtą ir pasauliui apreikštą šeimą ir santuoką. Šiandieninių iššūkių akivaizdoje krikščioniškos šeimos turi ir toliau būti visos Europos civilizacijos viltimi ir garantu. Tam būtinas visų konfesijų tikinčiųjų ir geros valios žmonių asmeninis indėlis ginant gyvybę nuo prasidėjimo akimirkos ir natūralios mirties; sergint, palaikant bei puoselėjant šeimai palankios kultūros tradicijas, santuokos neišardomumą, sutuoktinių ištikimybės būtinumą; sykiu pabrėžiant vaikų auklėjimo šeimoje bei tėvų neatimamos pirmutinės teisės į vaikų lytinį ugdymą svarbą; aktyvų dalyvavimą kuriant šeimai palankius įstatymus, besiremiančius šeimos prigimtine savastimi ir skiepijant visuomenėje šeimos pašaukimo didybę ir grožį.

Dabartinis postmodernus pasaulis yra kupinas pavojingų iššūkių Evangelija ir žmogiškosiomis vertybėmis grindžiamam gyvenimui: ypač stipriai šeimos pamatus griauna bandymai legalizuoti homoseksualias partnerystes, abortų praktika, dirbtinis apvaisinimas mėgintuvėlyje, sukuriant perteklinius embrionus bei panaudojant „donorų“ lytines ląsteles, taip pat eutanazijos taikymas. Todėl manome, kad visų krikščioniškų konfesijų bendradarbiavimas yra labai svarbus ginant žmogaus gyvybę bei šeimą ir joms priklausantį orumą. Mes esame pasirengę ištiesti bendradarbiavimo ranką visiems broliams ir sesėms Kristuje, jaučiantiems tokį patį rūpestį dėl žmogaus gyvybės ir šeimos orumo išsaugojimo, dėl krikščionybės ir viso pasaulio likimo.“

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba

J. Dapšausko nuotr.

Nuotraukoje: Druskininkų cerkvė

Katalikų Bažnyčia , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra