Seimo Pirmininkė sveikina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

Autorius: Data: 2021-05-07 , 09:26 Spausdinti

Seimo Pirmininkė sveikina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

lrs.lt nuotr.

www.voruta.lt

Gegužės 7 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina žurnalistus, leidėjus, rašytojus, kalbininkus, skaitytojus ir visus lietuvių kalbos puoselėtojus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

„Šiandien minime mūsų šaliai reikšmingą datą, žyminčią keturiasdešimt metų trukusio spaudos draudimo laikotarpio pabaigą. Esame dėkingi tiems, kurie tuomet drąsiai priešinosi ir gynė lietuvišką žodį – be jų indėlio dabar neturėtume galimybės rašyti ir skaityti lietuviškai, laisvai reikšti savo mintis. Spaudos ir žodžio laisvė yra pamatinė demokratinių šalių vertybė, kurią turime saugoti ir puoselėti“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovė atkreipė dėmesį į pandemijos metu daugėjančios dezinformacijos, klaidinančių ir netikrų naujienų kiekį, kurios išbalansuoja ir skaldo visuomenę, pamina demokratijos principus, galiausiai neigiamai veikia piliečių sveikatą.

„Esu dėkinga žurnalistams ir žiniasklaidos priemonėms, kurios šį laiką atsakingai ir rūpestingai siekė kokybiško visuomenės informavimo. Nepriklausoma žurnalistika, grįsta aukščiausiais etikos standartais, yra vienas šios dienos įprasminimo simbolių“, – sako Seimo Pirmininkė.

Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra