Seimo Pirmininkas pasveikino Pasaulio lietuvių bendruomenės XIII Seimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Nors daug mūsų išbarstytų po pasaulį, tačiau vis sugrįžtame čia – prie Nėries ir Nemuno – į savo pradžią. Šnekame gimtąja kalba, dainuojame savo dainas, švenčiame savo šventes, gyvename savo rūpesčiais ir džiaugsmais. O kad visa tai išsaugotume, reikėjo daug pastangų ir čia – Lietuvoje, ir ten užjūriuose, kur gyvena mūsų tautiečiai“, sakė Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas, sveikindamas šiandien parlamente susirinkusį Pasaulio lietuvių bendruomenės XIII Seimą.

Pasak Seimo Pirmininko, tai, kad šiandien užsienyje veikia apie pusę šimto lietuvių bendruomenių, 177 lituanistinės mokyklos, 20 užsienio lietuvių radijo stočių, leidžiami 35 periodiniai leidiniai, yra didelis mūsų senosios išeivijos nuopelnas.
„Žemai lenkiamės tiems, kurie ekonominių bei politinių audrų nublokšti toli nuo tėvynės, nepaisydami sunkumų, būrėsi į savas parapijas, draugijas, klubus, steigė lietuviškas vienuolijas, spaustuves, organizavo knygų leidybą. Jie iš kartos į kartą perdavė tą tautiškumo supratimą, kurį mes šiandien su pasididžiavimu vadiname lietuvių bendruomenėmis užsienyje“, sakė A. Valinskas.
Seimo vadovas Pasaulio lietuvių bendruomenės nariams priminė išeivijoje kūrusio filosofo, daktaro Juozo Girniaus žodžius, surašytus veikale „Tauta ir tautinė ištikimybė“: „Tautai priklausome pačia savo būtimi, o ne vieta, kurioje gyvename. Žmogus, palikdamas Lietuvos kraštą, nepalieka pačios Lietuvos, o krašto palikimas neatleidžia jo nuo rūpesčio savąja tauta. Tautos likimas yra sprendžiamas ne tik krašte, bet ir visur, kur yra jos vaikų“.
Pasak A. Valinsko, šiais žodžiais perteikta visa išlikimo esmė ir mūsų valstybės ilgaamžiškumo paslaptis.
 

Lietuvos Respublikos Seimo ryšiai su visuomene

Nuotraukoje: Seimo Pirmininkas A. Valinskas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra