Seimo opozicijos lyderio pranešimas: Žemės ūkio ministro savivalė stabdo Europos Parlamento direktyvos įgyvendinimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta nauja remiama veikla – elektros energijos gamyba vėjo, saulės, vandens ir kitose atsinaujinančius energetinius išteklius naudojančiose elektrinėse kaimo vietovėse. Veiklą numatyta skatinti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos III veiklos krypties priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ bei „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“.
 
„Paskatinti pačios ministerijos žmonės ėmė ruošti projektus, verslo planus, įdėjo savo lėšų – o dabar paaiškėjo, kad visi projektai atmesti. Paramai gauti buvo pateiktos 178 paraiškos, tačiau paraiškų vertinimas buvo vilkinamas. Atsakymų žmonės negaudavo net po 6 ar 9 mėnesius“, – sako Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.
 
Anot parlamentaro, apie 70 paraiškų netinkamomis buvo pripažintos iš karto, ir toks reiškinys būtų normalus. Tačiau net per 100 projektų buvo atiduoti KTU ekspertams, šie tinkamais pripažino per 80 projektų.
 
„ŽŪM projektų atrankos komitetas rugsėjo 8 d. priėmė sprendimą nesuteikti paramos nei vienam iš projektų, kuriame numatoma elektros energijos gamyba. Per 100 projektų pripažinti netinkamais paramai gauti, pagrindžiant tai Energetikos ministerijos raštais. Raštuose aiškinama, kad dėl vykstančių teisės aktų pakeitimų, nėra galimybės prognozuoti kainų 5 metų laikotarpiui. Bet tokia pat padėtis buvo ir 2009 m. rugpjūtį, kai taisyklėse atsirado galimybė remti naują veiklą“, – sako A. Butkevičius.
 
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Joniškio rajono ūkininkas Rimvydas Vasiliauskas teigė projektui paruošti skyręs nemažai laiko ir keliasdešimt tūkstančių litų, dabar paaiškėjo, kad pinigus išleido veltui.
 
„Aš dar nesu taip smarkiai nukentėjęs, bet yra žmonių, kurie jau pastatę jėgaines, jos yra veikiančios, ką jiems daryti? Komisijos išvados yra mažų mažiausiai juokingos – neva penkeriems metams kainos nėra fiksuotos. Aš nežinau tokio verslo, kuriame kaina penkeriems metams būtų fiksuota, visur kainos kinta. Tai negali būti pretekstas atmesti paraiškas. Panašu, kad valstybei geriau pinigus išleisti perkant energiją iš kitų šalių, negu leisti gaminti energiją ūkininkams ir palikti pinigus cirkuliuoti šalies viduje“, – mano ūkininkas.
 
Pačios ŽŪM duomenimis, priemonei „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ 2007-2013 metams skirta 171 mln. litų., o išmokėta 0,5 mln. litų. Paramos pinigai galėtų būti sėkmingai panaudoti naujų darbo vietų kaimuose kūrimui. Be to, stodami į ES įsipareigojome tam tikrą energijos dalį pasigaminti iš atsinaujinančių šaltinių, tad ūkininkai buvo įsitikinę, kad minėta priemonė yra skirta būtent šiai direktyvai įgyvendinti. Dabar jos įgyvendinimas stabdomas.
 
„Kreipsimės į Žemės ūkio ministrą, kad atmesti projektai būtų dar kartą peržiūrėti. Tegul ministras viešai išsako argumentus, kodėl paraiškos buvo atmestos, nes iki šiol pateikti atrankos komiteto atsakymai skamba keistai ir naiviai“, – teigė Seimo opozicijos lyderis.
 
Atstovė spaudai Evelina Butkutė, tel. 2 39 63 27, 8 65 04 88 30
 
Gedimino Savickio nuotr.
 
Nuotraukoje: Seimo opozicijos lyderis A. Butkevičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra