Organizacijos „Lithuanian Mercy Lift“ 20-mečio minėjimas

Autorius: Data: 2011-07-04, 08:30 Spausdinti

2011 m. liepos 1 d. Vilniaus miesto Rotušėje iškilmingai paminėtas Jungtinių Amerikos Valstijų savanorių organizacijos „Lithuanian Mercy Lift“ (LML) veiklos 20-metis, kuriame dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė buvęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Reginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Seimo nariai, ministerijų, Lietuvos ligoninių vadovai bei gydytojai.

Iš JAV atvyko LML atstovai: Aušrinė Karaitis, Viligailė Lendraitienė, Jurgis Lendraitis, Petras Jokubauskas, Virginija Jokubauskienė, Pranė Šlutienė, Aušrelė Sakalaitė, Angelė Dirkienė, Laima Jurkūnienė, Vacys Šaulys, Gražina Kasparaitienė, Leonidas Ragas, Raminta Vaitėnaitė Jacobs.

„Lithuanian Mercy Lift“ organizacija per 20 savo veiklos metų Lietuvai atsiuntė daugiau kaip 126 milijonai JAV dolerių vertės paramą (medikamentais, medicinine įranga ir technika), kuri buvo panaudota įvairių ligų gydymui, krūties vėžio prevencijai, sergančiųjų artimųjų, visuomenės bei sveikatos darbuotojų švietimui.

„Labai prasminga, kad šios organizacijos veiklos 20-metis paminėtas Lietuvos sostinėje ir būtent šiais metais, kurie paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių metais, nes ši savanorių organizacija būdama toli už Atlanto, rinkdama pinigus būtiniausiems vaistams ir medikamentams prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo kūrimo ir nepriklausomybės pripažinimo propagavimo. Po Nepriklausomybės atkūrimo dirbau ir mediku, ir Sveikatos apsaugos ministru, todėl žinau, kokia neįkainojama ir didžiulė tai buvo dovana Lietuvos pacientams ir gydytojams“, – teigė Seimo narys Juozas Olekas.

Pasak Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Stasio Kašausko, drauge su Seimo nariu J. Oleku, inicijavusio „Lithuanian Mercy Lift“ dvidešimties metų iškilmes Vilniaus Rotušėje, norėjosi, kad organizacijos, kuri žymiai prisidėjo prie laisvos Lietuvos ir sveiko žmogaus joje kūrimo, darbai nebūtų pamiršti, kad Lietuva jiems nuoširdžiai padėkotų. „Tie žmonės, beveik visi gimę JAV, padėjo tėviškei materialiai ir moraliai, kaip ir išeiviai, po Pirmojo pasaulinio karo nusiaubtai Lietuvai“, – sakė S. Kašauskas.

Šventiniame organizacijos „Lithuanian Mercy Lift“ minėjime taip pat pristatyta organizacijos veiklos 20-mečio proga išleista knyga „Dvidešimt metų su Lietuva“, veikė organizacijos darbą iliustruojanti fotografijų paroda.

 „Lithuanian Mercy Lift“ iš pradžių pasivadinusi „Lithuanian Hotline“, įsikūrė Čikagoje 1990 metų kovo 10 dieną, praėjus keletui valandų po pasauliui praneštos žinios – Lietuva Nepriklausoma. Pirmieji organizacijos savanoriai – Amerikos lietuviai, beveik visi gimę ne Lietuvoje. Jų tikslas – suteikti kuo daugiau ir kuo tikslesnės informacijos apie įvykius Amerikai, nes nuo ankstyvo ryto iki vidurnakčio amerikiečiai kreipdavosi, prašydami tikslių žinių apie Lietuvą. Negirdint oficialaus Vašingtono balso ar pareiškimo, buvo nuspręsta organizuoti demonstracijas, siekiant atkreipti viso laisvo pasaulio dėmesį į Lietuvos prašymą pripažinti nepriklausomybę.

Per pirmuosius 10 veiklos metų LML pastangomis į Lietuvą atsiųsta apie 450 konteinerių su vaistais, medicinos įranga, įvairiais reikmenimis, knygomis. Visa tai paskirstyta daugiau nei 150 ligoninių, našlaičių namų, slaugos namų ir kitų institucijų. Šių konteinerių piniginė vertė – apie 95 milijonai JAV dolerių, o suteiktos artimo meilės ir pagalbos vertė – neapskaičiuojama. Be to, buvo nupirkti 2 greitosios pagalbos automobiliai. Siuntos buvo skirstomos po visą Lietuvą. Paskutinė siunta išsiųsta 2006 metais. Lietuvai 2004 metais įstojus į Europos Sąjungą, „Lithuanian Mercy Lift“ veikla ėmė keistis. Pradėtos vykdyti programos, nuspręsta remti verslą Lietuvoje, diegti ir remti Lietuvoje veikiančias programas – tai AIDS, perinatalinė, krūties vėžio prevencijos, autizmo, tuberkuliozės, reagentų, švietimo, savižudybių išvengimo, diabeto, dantų priežiūros, regėjimo patikrinimo ir kitas programos.

Daugiau informacijos apie organizacija jos puslapyje: http://www.lithuanianmercylift.org

Seimo narys Juozas Olekas, tel. 8 698 42658

Nepriklausomybės Akto signataras Stasys Kašauskas, tel. 8 698 04456

Lietuva - JAV , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra