Seimo nariai Vilniaus savivaldybės prašo atidėti leidimą mitingui prieš Švietimo įstatymą

Autorius: Data: 2012-03-16 , 15:47 Spausdinti

Vilnius, 2012 kovo 15 d.

Seimo nario Gintaro Songailos iniciatyva Vilniaus miesto savivaldybei nusiųstas 11 Seimo narių pareiškimas dėl vadinamiesiems Lietuvos lenkų mokyklų streikų komitetams 2012 m. kovo 17 d. išduoto leidimo mitingui ir eitynėms.

Seimo nariai prašo atšaukti ar bent atidėti leidimą šiems komitetams (su jais susijusiems asmenims ir organizacijoms) rengti eitynes ir mitingą, kuriame reikalaujama atšaukti Seimo priimtą naujos redakcijos Švietimo įstatymą. Kovo 15-ąją pareiškimas nuvežtas į savivaldybę.

„Atsitiktinai ar ne, ši data sutampa su Lenkijos Respublikos ultimatumu Lietuvai prieš 74 metus. Sprendžiant iš pranešimų spaudoje ir kitų duomenų, yra realių galimybių, kad šiame renginyje gali dalyvauti ir iš Lenkijos atvyksiantys kriminaliniai elementai. Tokiu būdu mitinge gali būti sukeltos riaušės, kurios paaštrintų ir taip gana įtemptus santykius tarp Lietuvos ir Lenkijos, pasėtų nesantaiką tarp valstybių ir jų piliečių.

Kaip rodo „lenkų sirgalių“ riaušės po futbolo rungtynių Kaune ir Vilniuje, Lietuvos policijos veiksmaipasienyje su Lenkija, siekiant užkirsti kelią tokioms provokacijoms, buvo nepakankami“, – teigiama parlamentarų pareiškime.

Pareškimą pasirašė Seimo nariai iš įvairių frakcijų (Gintaras Songaila, Laimontas Dinius, Petras Luomanas, Valentinas Stundys, Arimantas Dumčius, Pranas Žeimys, Mantas Varaška, Rima Baškienė, Kazimieras Uoka, Jonas Juozapaitis, Gediminas Navaitis)

Seimo narys Gintaras Songaila

R. Danisevičiaus nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/lenku-mitinga-pries-svietimo-istatyma-remia-lietuvos-mokytoju-profesine-sajunga.d?id=56831627

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra