Seimo nariai lankėsi Vilniaus rajone

Autorius: Data: 2014-03-23 , 15:24 Spausdinti

Kovo 14 d. Seimo nariai Algis Strelčiūnas, Valentinas Stundys ir Rytas Kupčinskas lankėsi Vilniaus rajone. Susitikimų tikslas – aplankyti visus Lietuvos rajonus ir iš arti pamatyti, kokia jų politinė, socialinė, ekonominė padėtis, su kokiomis problemomis susiduria vietos gyventojai, kokie pokyčiai vyksta rajonuose.

Pirmasis Seimo narių susitikimas su Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariais ir bendruomenių atstovais vyko Europos parke, įsikūrusiame Vilniaus rajone. Tai modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi. Jis buvo įkurtas 1991 metais ir užima 55 ha plotą. Susitikimo dalyviai kalbėjo apie politinę rajono padėtį, problemas, kasdieninius rūpesčius. Gaila, bet į planuotą susitikimą neatvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir Savivaldybės administracijos atstovai.

Susitikimo metu Seimo narys Algis Strelčiūnas pristatė Tiesioginių merų ir seniūnų rinkimų galimybes Lietuvoje, naujai priimtus jo teiktus įstatymų projektus, kurie tiesiogiai susiję su vietos savivaldos stiprinimu. Susitikimo dalyviai vieningai pritarė, kad tiesiogiai išrinkti merai ir seniūnai geriau gintų gyventojų poreikius, padidėtų jų atskaitomybė žmonėms. Daug dėmesio sulaukė ir pakeitimai susiję su seniūnaičių veiklos organizavimu, nes vietos politikai įsitikinę, kad aktyvūs seniūnaičiai turi didelę įtaką sprendžiant vietos reikalus, įgyvendinant rajono valdžios sprendimų kontrolę, todėl yra labai reikalingi ir naudingi.

Vėliau Seimo nariai lankėsi Vilniaus rajono vaikų darželyje. Svečiai domėjosi jo veikla ir poreikiais. Darželio vadovybė ir personalas teigė, kad Vilniaus rajone šiuo metu yra beveik dvigubai daugiau vaikų, kurie pageidauja eiti į darželį, negu darželiuose yra vietų. Tai yra opi problema, kurią rajono valdžia sprendžia labai vangiai. Seimo nariai pabrėžė, kad šią problemą būtina spręsti. Rajono valdžia negali likti abejinga ir privalo imtis visų įmanomių priemonių, kurios pakeistų susidariusią situaciją.

Vėliau vyko susitikimas su įmonės „Lietpak“ vadovybe ir personalu. Įmonės vadovas Pranas Kiznis trumpai pristatė įmonės veiklą, pasiekimus, ateities perspektyvas. Akcentavo, kad įmonėje yra įdiegti moderniausi įrengimai, naudojamos šiuolaikinės technologijos. Džiaugėsi, kad „Lietpak“ savo produkciją eksportuoja į daugelį pasaulio šalių, pradedant Europos sąjunga ir baigiant tolimaisiais Rytais. Seimo nariai domėjosi darbuotojų darbo sąlygomis, socialinėmis garantijomis. Įmonės vadovas teigė, kad šioje įmonėje yra keturios grupės žmonių pagal darbo užmokesčio dydį, tačiau nėra grupės, kuri uždirbtų minimalų darbo užmokestį – visi darbuotojai gauna didesnį atlyginimą. Įmonė sparčiai plečiasi, didėja darbuotojų poreikis, todėl artimiausiu metu planuojama įdarbinti dar daugiau žmonių.

Vizitas baigėsi susitikimu su TS-LKD partijos Vilniaus rajono skyriaus nariais. Šiame rajone žmonės susiduria su daugybe savivaldos problemų, todėl jiems buvo įdomu ir aktualu diskutuoti apie tiesioginių merų ir seniūnų rinkimų galimybes, nes jų nuomone, jei Vilniaus rajone seniūnai būtų renkami tiesiogiai, gyventojų galimybės dalyvauti savivaldoje tikrai padidėtų, išsispręstų daug dabar kylančių problemų.

Seimo narių susitikimai su Vilniaus rajone esančiomis įmonėmis, organizacijomis ir vietos valdžia atskleidėSeimo na, kad yra daug spręstinų klausimų, kuriuos būtina nedelsiant nagrinėti. Svarbiausia surasti sąlyčio taškus ir ieškoti sprendimų galimybių.

Tėvynės Sąjunga , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra