Seimo nariai lankėsi Rukloje dislokuotuose kariuomenės padaliniuose

Autorius: Data: 2011-05-04 , 15:43 Spausdinti

2011 m. balandžio 29 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius su LR Seimo nariais lankėsi Lietuvos kariuomenės padaliniuose, dislokuotuose Rukloje (Jonavos r.).

Seimo nariai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabu, jo struktūra, funkcijomis, įvairiais projektais. Parlamentarai taip pat lankėsi ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.

„Nebeturiu menkiausiu abejonių, jog turime profesionalią ir disciplinuotą kariuomenę, kuria pasitiki ir gerbia NATO partneriai. Pagarbus ir žmogiškas aukščiausio rango kariuomenės vadų bei krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės priėmimas Rukloje nepaliko abejingų net ir opozicijos atstovų, – dalydamasis savo įspūdžiais iš renginio, sakė vienas iš dalyvių, parlamentaras Andrius Burba. – Tik asmeniškai susipažinę su Lietuvos kariuomenės ginkluote, bei kariuomenės pasirengimu, galime daryti teigiamas išvadas, jog Lietuva eina teisingu keliu ir būtų pajėgi apginti savo suverenitetą. Tačiau tuo pat metu puikiai suprantu, jog norėdami įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus ir įvykdyti įsipareigojimus duotus NATO, turime grįžti Seime prie rimtų diskusijų, kaip surasti galimybę padidinti krašto apsaugos sektoriaus finansavimą“.

Pasak parlamentaro, šiuo metu skirdami krašto apsaugai tik 0,85 proc. nuo BVP rizikuojame tapti ne tik mažiausią finansavimą skiriančia NATO nare, bet ir „kukliausią“ ginkluotę turinčia valstybe regione.

„Labai džiaugiuosi, kad Seimo nariai nuoširdžiai domėjosi mūsų saugumo, kariuomenės problemomis. Tikiuosi, kad Seime turėsime daugiau palaikančių kariuomenę”, – sakė R. Juknevičienė.

Vėliau Seimo nariai apžiūrėjo ginkluotės ir technikos ekspoziciją, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke susitiko su kariais bei vyko į Gaižiūnų poligoną, kur stebėjo karių pratybas su šarvuočiais.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

 

Kariuomenė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra