Seimo nariai domėjosi Varėnos krašto aktualijomis

Autorius: Data: 2014-03-25 , 13:22 Spausdinti

Kovo 24 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Andrius Kubilius ir Liutauras Kazlavickas lankėsi Varėnos rajone.

Seimo nariai vizitą pradėjo susitikimu su Varėnos rajono savivaldybės meru V. Mikalausku. Varėnos rajono meras įvardijo, jog šiuo metu didžiausia problema yra kiaulių maras, kuris rajonui gali atnešti daug nuostolių, tiek gyventojams, tiek ir verslui. Buvo diskutuojama apie siūlymą tverti tvorą, taip pat apie galimus draudimus eksportuoti grybus, uogas iš miškų, kuriuose rasti užsikrėtę šernai.

Aptariant naują pašalpų skyrimo sistemą, meras pasidalino informacija apie socialinę rajono situaciją, buvo diskutuojama, ko reikia, kad ji pagerėtų. Susitikimo metu buvo aptarti investiciniai projektai Varėnoje. Šiuo metu Varėnoje baigiamas statyti baseinas, tačiau meras pabrėžė, jog norint sutvarkyti visą infrastruktūrą reikia dar daug ką nuveikti. A. Kubilius pristatė savo siūlymus apie regionų plėtros politiką. Varėnoje kaip ir kituose Lietuvos miestuose aktualus renovacijos klausimas. Meras pastebėjo – renovacija yra sustojusi, nes pateikiamos neteisingos sąmatos, neatsiranda rangovų, kurie imtųsi darbų.

Po susitikimo su meru A. Kubilius vyko į Ąžuolo gimnaziją. Tuo metu L. Kazlavickas viešėjo Socialinių paslaugų centre, o V.Aleknaitė-Abramikienė išvyko į susitikimus Merkinėje. V.Aleknaitė-Abramikienė vizito metu lankėsi V. Krėvės gimnazijoje, kurioje susitiko su mokytojais ir mokiniais, vedė pilietiškumo pamoką gimnazistams. Taip pat aplankė Dzūkijos nacionalinį parką, dalyvavo susitikime su Merkinės klebonu. Apžiūrėjo Merkinės kraštotyros ir genocido muziejų, susitiko su muziejaus vadovybe ir darbuotojais. Vizito pabaigoje susitiko su visuomene Merkinės kultūros namų salėje, kur diskutavo aktualiais klausimais.

Ąžuolo gimnazijoje A. Kubilius vedė pilietiškumo pamoką-diskusiją. Mokiniai susidomėję klausė pasakojimo apie pasaulyje ir Lietuvoje vykstančius įvykius, uždavinėjo klausimus. Gimnazistai teiravosi apie euro įvedimą, Lietuvos kariuomenę ir įvykius Ukrainoje.

Lankydamiesi Varėnoje A. Kubilius ir L. Kazlavickas susitiko su UAB „Merkys“ vadovais ir darbuotojais. Susitikimo metu buvo pristatyta įmonės veikla, aptarta situacija Lietuvoje ir Ukrainoje. Diskutuota kaip susiklosčiusi situacija gali paveikti įmonės veiklą. Susitikime su darbuotojais buvo kalbama apie rajono situaciją, naujų darbo vietų kūrimą, pasidalinta nuomonėmis apie esamą situaciją Lietuvoje.

Varėnoje prieš 1,5 m. buvo renovuotas namas, kuris naudoja saulės energija ir geoterminį šildymą. Namo bendrijos pirmininkas pristatė naudojamą sistemą, papasakojo apie tokios sistemos privalumus. Pasižiūrėjus į sąskaitas akivaizdu, jog šio namo gyventojai jau šią žiemą pajuto šios renovacijos privalumus.

Vizitas baigėsi susitikimu su visuomene Varėnos švietimo centre. Pagrindinė tema – Ukrainos įvykiai ir Lietuvos situacija šių įvykių kontekste.

 

Tėvynės Sąjunga , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra