Seimo narė D. Mikutienė padovanojo Trijų Karalių šventę

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trakiškiai įspūdingai kaip niekada atšventė Trijų Karalių šventę. Trakų kultūros rūmuose finišavo bent du puikūs konkursai ir buvo apdovanoti jų nugalėtojai.

 Apdovanojimų iškilmes vainikavo Lietuvos scenos žvaigždžių Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio bei „Patrulių“ dueto, ir net iškeliaujančio Kalėdų Senelio koncertas. Šią trigubą šventę savo rinkėjams dovanojo Seimo narė Dangutė Mikutienė.

Nebe pirmus metus D. Mikutienės iniciatyva yra rengiamas tradicinis šventinis miesto aplinkos konkursas. Galima drąsiai sakyti, kad trakiškiai šio konkurso iš anksto laukia ir jam kruopščiai ruošiasi. Dar gerokai prieš Kalėdas mieste gausėjo spalvingų akcentų, šventinių puošmenų, skleidusių gerą nuotaiką ir skatinusių pasitempti kaimynus.

Pirmąjį kartą buvo surengtas „Tūkstantmečio kraštiečio“ konkursas, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Jo tikslas – skatinti gyventojus domėtis istorija ir išsamiau pažinti savo kraštą. Jis surengtas Seimo narės D. Mikutienės ir Trakų krašto moterų veiklos centro sumanymu. Dalyvavusiems šiame konkurse teko atsakyti į 30 klausimų, kuriuos parengė Trakų istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vydas Narvidas bei Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytojas Gediminas Mickonis. Pasak Seimo narės D. Mikutienės, šis konkursas buvo paskata atsigręžti į mūsų krašto istoriją, kurios įvykiai dažnai lėmė ir visos valstybės likimą.

Tiesiog sausakimšoje kultūros rūmų salėje – ko neteko seniai regėti – jautėsi šventiška ir nuoširdi nuotaika, nekantriai buvo laukiama abiejų konkursų rezultatų bei apdovanojimų.

„Tūkstantmečio kraštiečio“ konkurso nugalėtojus paskelbė vertinimo komisijos pirmininkas Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas.

„Istoriją mes kuriame patys. Juk tai, kas buvo vakar, jau yra istorija. Žinoma, Trakų krašte gyventa daugiau nei tūkstantį metų, tad surengtas konkursas plečia akiratį, skatina pažinti kraštą, kuriame gyvename“, – sakė jis.

„Tūkstantmečio kraštiečio“ laurai atiteko Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokui Justinui Dziedravičiui. Prizinės vietos skirtos Jurgitai Vaisėtaitei, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Trakų skyriaus darbuotojai ir Agnei Vaivadaitei, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos anglų kalbos mokytojai. Konkursą rėmė Marius Jovaiša, leidinio „Neregėta Lietuva“ autorius bei Trakų istorijos muziejus.

„Rengdami šių metų tradicinį šventinį miesto aplinkos konkursą, negalėjome prieiti prie vieningos nuomonės, kelintas šis konkursas. Ir ne tai svarbiausia. Linkiu santarvės, tikėjimo, laimės. Būkime vieningi savo bendruomenėje“, – palinkėjo trakiškiams Seimo narė D. Mikutienė.

Konkursas buvo suskirstytas į kelias vertinimo kategorijas. Atskirai buvo vertinama, kaip pasipuošė daugiabučiai, individualūs namai, organizacijos ir švietimo įstaigos. Vertinimo komisija, kurią sudarė LR Seimo narė D. Mikutienė, Trakų istorijos muziejaus restauravimo skyriaus vedėja, Trakų meno mokyklos dailės mokytoja Renata Mečkovskienė, LR Seimo narės padėjėja Gelena Drungilienė ir šios komisijos pirmininkė Trakų rajono kultūros rūmų režisierė Irena Jocienė, susumavusi rezultatus, apdovanojimus – Angelų skulptūrėles bei padėkos raštus – skyrė dideliui būriui trakiškių. Angelai atiteko net 40-čiai apdovanotųjų.

Daugiabučių kategorijoje buvo apdovanotos Kudrevičių, Večerinskų, Tursų ir Kviklių šeimos bei J. Kryževičius. Apdovanojimus pelnė net devynių individualių namų savininkai. Dovanos buvo įteiktos Jurgėlėvič, Cechanovičių, Barkauskų, Sadeckų, Stefanovičių, Rudalevičių, Gornatkevičių, Morkūnų ir Girnių šeimoms.

Angelų skulptūros ir padėkos skirtos septynioms organizacijoms: UAB „Kevlaras“, „Altitudė“, „Trasalis“, V. Kananavičiaus individualiai įmonei „Nestrėvaitis“, grožio salonui „Fortūna“, Trakų kultūros rūmams ir Trakų istorijos muziejui.

Kaip visada, savo išmone ir fantazija, pasitikdamos šventes, stebino švietimo įstaigos. Už puikiai papuoštą aplinką buvo apdovanota Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų pradinė mokykla, Trakų vidurinė mokykla, Trakų meno mokykla, Trakų lopšelis-darželis „Ežerėlis“ ir Trakų lopšelis „Obelėlė“.

Padėkos bei kvietimai pasinaudoti „Trasalio“ vandens pramogomis, treniruoklių sale ir SPA druskų kambariu skirta Gorlačiovų, Jachimovičių, Graužinių, Banevičių, Mažintų, Pužų, Ladinų šeimoms. Šiuos apdovanojimus įteikė D. Mikutienė ir „Trasalio“ direktorius Justinas Jasiukaitis.

Konkurso iniciatorės ir rengėjos D. Mikutienės padėkos bei laikraščio „Trakų žemė“ prenumerata buvo skirta Sabaičių, Sadauskų, Stanevičių, Mačiulių, Tvardauskų šeimoms bei Pranei Dobrovolskaitei. Laikraščio „Trakų žemė“ vyr. redaktorius bei leidėjas Juozas Vercinkevičius dovanojo ne tik prenumeratą, bet ir knygą apie monsinjorą Vytautą Pranciškų Rūką.

Graži, spalvinga ir turtinga šventė būtų buvusi neįmanoma be gausių bei dosnių rėmėjų.

Kad ji įvyktų, dovanotų puikią nuotaiką, daug prisidėjo rėmėjai: Trakų rajono savivaldybės vicemeras Voitechas Vinskevičius, Trakų seniūnija, Trakų kultūros rūmai, UAB „Trasalis“, UAB „Altitudė“, UAB „Kevlaras“, „Senoji kibininė“, Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Darbo partijos Trakų skyrius, Trakų krašto moterų veiklos centras, Trakų ir Elektrėnų krašto laiikraštis „Galvė“.

Nuoširdžiai Jiems dėkojame.

 „Mielai patikėsime Seimo narei rengti ir muzikinius „Bravo“ apdovanojimus, kurios numarino krizė. Matome, kad Trakuose krizės nėra“, – šmaikštavo dainininkas Ž. Žvagulis. Su žmona I. Starošaite jis pažėrė puikių dainų ir gerą dozę optimizmo. Jų pasirodymą papildė nuotaikingas „Patrulių“ duetas, linksmai bendravęs su publika beiį kitus metus iškeliaujantis Kalėdų Senelis.

Nuotraukoje: Seimo narė D. Mikutienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra