Seimo narė atkreipė dėmesį į stačiatikių kapinių naikinimą Vilniuje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Seimo narė Aurelija Stancikienė kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos reikalaudama prisiimti atsakomybę ir skubos tvarka pradėti viešą svarstymą dėl Savičiaus ligoninės teritorijoje vykdomų tvarkomųjų darbų metu sunaikintų vienų seniausių Vilniaus mieste stačiatikių kapinių.

Parlamentarė taip pat prašo įvertinti kapinių svarbą Vilniaus miestui bei stačiatikių bendruomenei. „Manau, kad Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos priimtas spendimas stačiatikių kapines laikyti tik palaidojimais yra grubus įstatymų, norminių teisės aktų pažeidimas bei visuomenės nepaisymas“, – pažymi A. Stancikienė.

Žinoma, kad archeologinių tyrimų metu Savičiaus ligoninės teritorijoje buvo aptikti XIX-XV a. kapai. Tačiau Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nutarė, kad aptiktus kapus laikyti kapinėmis nepakanka duomenų.

„Buvusios stačiatikių kapinės iškasinėtos ir palaikai perkelti į Vilniaus universiteto medicinos fakultetą buvo nesuderinus nei su religine bendruomene, nei su visuomene“, – pabrėžia Seimo narė.

EPA nuotr.

 
Nuotraukoje: A. Stancikienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra