Seimo kontrolieriams siūloma suteikti daugiau teisių

Autorius: Data: 2013-01-08 , 15:55 Spausdinti

Teisingumo ministerija parengė Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstatymo pataisas, kuriomis siūloma šiems valstybės pareigūnams suteikti daugiau įgaliojimų.

Parengtame įstatymo projekte numatyta, kad Seimo kontrolierius bet kuriuo paros metu gali įteiti į patalpas, kuriose ištisą parą laikomi asmenys, ir nekliudomai be liudininkų matytis ir kalbėtis su jose esančiais asmenimis. Priėmus šias pataisas bus įgyvendintas Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvus protokolas, priimtas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje 2002 m. gruodžio 18 d.

Šiuo metu Seimo kontrolieriai tokių įgaliojimų neturi.

Pagal Konvencijos fakultatyvų protokolą turi būti sukurta asmenų, kuriems yra atimta laisvė, laikymo vietų nepriklausomos stebėsenos sistema. Pagal Konvencijos fakultatyvų protokolą įsteigiamas Prevencijos pakomitetis prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą, taip pat valstybėms nustatoma pareiga paskirti ar įsteigti nepriklausomą nacionalinę prevencijos instituciją, skirtą kankinimų prevencijai nacionaliniame lygyje tikrinant laisvės atėmimo vietas.

Lietuvoje tokia institucija būtų Seimo kontrolierių įstaiga.

Konvencijos fakultatyvaus protokolo ratifikavimas prisidėtų prie Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą siekiamų tikslų įgyvendinimo ir asmenų, kuriems yra atimta laisvė, teisių apsaugos stiprinimo. Be to, Lietuvos Respublika, tapdama Konvencijos fakultatyvaus protokolo dalyve, prisidėtų prie tarptautinės bendruomenės pastangų, rengiant ir imantis veiksmingų bei praktiškai įgyvendinamų priemonių, siekiant užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams dėl kankinimo ar kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ar baudimo.

Su parengtų įstatymų projektais galima susipažinti internete: http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=166586&p_org=8&p_fix=y&p_gov=n

Lietuva jau yra prisijungusi prie Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą bei ratifikavusi Europos Konvenciją prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą bei jos 1993 m. pirmąjį ir antrąjį protokolus.

2013 01 08

Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius, tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011

Gedimino Bartuškos nuotr.

Seimas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra