Seime vyks konferencija „Tautinių mažumų švietimo politika Europos Sąjungoje: Latvijos patirtis“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 27 dieną, trečiadienį, 12–14 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje vyks Seimo parlamentinės grupės „Už latvių ir lietuvių vienybę“ kartu su „Lietuvos ir Latvijos forumo“ asociacijos bei Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centru organizuojama konferencija „Tautinių mažumų švietimo politika Europos Sąjungoje: Latvijos patirtis“.
 
Konferencijoje bus aptartos aktualios Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje problemos, ieškoma būdų kaip gerinti tautinių mažumų švietimą ir lengvinti jų integraciją į visuomenę. Lietuvos ir Latvijos politikai su mokslo, švietimo atstovais dalinsis patirtimi ir ieškos būdų, kaip gerinti tautinių mažumų švietimą, gludinti švietimo politikos skirtumus, lengvinti kitataučių integraciją į visuomenę.
 
Konferencijoje dalyvaus Latvijos Respublikos parlamento (Seimo) nariai Ina Druvietė ir Imantas Paradniekas.
 
Prieš konferenciją jos dalyviams Seimo I rūmų fojė 11 val. bus pristatoma paroda, skirta Suvalkų sutarties 90–mečiui ir Vilniaus krašto sugrąžinimui, parengta iš Lietuvos nacionalinio muziejaus rinkinių.
 
Lietuva ir Latvija yra vienintelės baltų šalys pasaulyje. Nuo XVIII a. pabaigos jų likimas tapo panašus, o XX a. abi šalys patyrė tuos pačius klestėjimo ir netekčių periodus. Nuo 1990 m. Lietuva ir Latvija vėl grįžo į nepriklausomybės kelią, pasirinkusios tokius pačius užsienio politikos prioritetus ir tarpvalstybines struktūras – ES ir NATO.
 
Būdamos panašaus dydžio, panašios istorijos baltų šalys dar nepakankamai derina savo vidaus politiką ir įstatymų leidybą, nors kartu su Estija yra suvokiamos kaip vienas Baltijos šalių regionas. Šiose šalyse tautinių mažumų problemos turi daug sąlyčio taškų ir panašių sprendimų būdų.
 
„Latvių patirtis Lietuvai labai vertinga. Tai vienas iš geriausių pavyzdžių ES, kaip tautinės mažumos, išlaikydamos savo tapatumą, įsilieja į visuomenės gyvenimą, tampa aktyvūs piliečiai. Tautinių mažumų atstovai, baigę savo mokyklas, puikiai konkuruoja su bendraamžiais, baigusiais latviškas mokyklas. Mat Latvijos kitataučių mokyklose bemaž dešimt metų 60 proc. dalykų dėstomi latvių kalba. Tai padeda tautinių mažumų atstovams greičiau, tolygiau integruotis į įvairias Latvijos gyvenimo sritis. Prieš keletą metų ši tvarka Latvijoje buvo sukėlusi diskusijų, tačiau šiandien turime geros patirties rezultatą“, – tvirtino vienas iš konferencijos iniciatorių ir rengėjų Seimo narys, parlamentinės grupės „Už latvių ir lietuvių vienybę“ pirmininkas Gintaras Songaila.
 
 
Konferencijos programa:
 
1. 12.00 val. Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintaro Songailos įžanginis žodis
 
2. „Latvijos Respublikos valstybinės kalbos ir švietimo politika visuomenės integracijai“,
Latvijos Respublikos Seimo narė Ina Druvietė
 
3. „ Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo perspektyvos kultūros ir švietimo politikoje“,
Išrinktasis Latvijos Respublikos Seimo narys Imants Paradniekas
 
4. „Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo projektas ir tautinių bendrijų integracija“,
LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas, Seimo narys Valentinas Stundys
 
5. „ Lietuvos tautinių mažumų švietimas Europos Sąjungos kontekste“,
VDU prof. dr. Alvydas Butkus
 
6. Diskusijos
 
7. Rezoliucijos priėmimas
 
8. 14.00 val. Konferencijos pabaiga
 
 
Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba,
tel. (8-5) 239 6275, tsfrakcija@lrs.lt
 
Nuotraukoje: LR Seimas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra