Seime vienbalsiai priimtas naujos redakcijos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas

Autorius: Data: 2017-07-10 , 10:47 Spausdinti

Seime vienbalsiai priimtas naujos redakcijos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas

www.voruta.lt

Seime vienbalsiai priimtas naujos redakcijos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas –   reikšmingas sprendimas užtikrinant Lietuvos Respublikos, taip pat Europos Sąjungos (ES) išorės sienų saugumą.

Lietuva saugo apie dešimtadalį ES išorės sausumos sienos, todėl, įvertinus pastarojo meto saugumo situaciją regione, siekiama užtikrinti patikimą bendrijos sienos stebėjimą. Tai padėtų kovoje su neteisėta migracija, kontrabanda, užkardytų kitus tarptautinio pobūdžio nusikaltimus.

Įstatymo projektu sudaromos galimybės kelias įstaigas sujungti į vieną juridinį asmenį. Sudaromos sąlygos Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos nuo 2018 m. sausio 1 dienos optimizuoti savo administracinę struktūrą.

Vietoje 7 juridinių asmenų liks vienas pagrindinis juridinis asmuo. Taip bus mažinamos valstybės lėšos administraciniam aparatui išlaikyti. Tai sudarys sąlygas didinti žmonių pajamas atsisakyti besidubliuojančių funkcijų, investuoti į sienos apsaugą bei technologijas, efektyviau kovoti su nusikalstamumu.

Be to, bus užtikrintas centralizuotas VSAT turto valdymas, bendri priežiūros ir atnaujinimo standartai ir efektyvesnė kontrolė.  Kartu bus palaikoma griežtesnė finansinė drausmė, biudžeto lėšų panaudojimo efektyvumas.

Pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Vytauto Bako, įstatymo pakeitimai padės stiprinti Lietuvos, o kartu ir ES išorės sienų saugumą. Politiko teigimu,  priėmus pakeitimus atsiranda galimybės organizuoti didesnio masto prekių, paslaugų pirkimus, gauti iš tiekėjų geresnius kainų pasiūlymus ir taupyti.

„Saugome ne tik Lietuvos, bet ir ES išorės sienas, todėl šioje vietoje mūsų misija labai svarbi. Šie pakeitimai gerokai padidins sienos apsaugą, be to leis organizuoti didesnio masto pirkimus, gauti geresnius pasiūlymus iš tiekėjų. Įsigaliojus pakeitimams galėsime užtikrinti centralizuotą turto valdymą, bendrus priežiūros standartus“,  – sakė NSGK vadovas.

Iki 2018 m. pradžios 52 proc. ES išorės sienos dalies bus stebima moderniomis priemonėmis. Artimiausio laikotarpio iššūkiai – užtikrinti patikimą visos ES rytinės sienos apsaugą

ES fondų parama leido moderniomis priemonėmis – naktinio vaizdo, termovizinio vaizdo kameromis Lietuvai apsaugoti savo sienas, kartu ir bendrą ES erdvę nuo nelegalios migracijos ir kontrabandinių prekių. Ten, kur instaliuotos sistemos, kontrabandos mastai sumažėjo dešimtimis kartų.

Valstybės sienaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra