Seime rengiamas nacionalinės moksleivių viktorinos „Laisvės liepsna“ finalas

Autorius: Data: 2011-02-04, 16:56 Spausdinti

2011-aisias minint Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių metus, vasario 9 d., trečiadienį 11-17 val. Seime rengiamas nacionalinės moksleivių viktorinos „Laisvės liepsna“ finalas.

Viktorina skirta prisiminti ir įprasminti lemtingą Lietuvos istorijos laikotarpį 1990–1991 metais bei paskatinti jaunąją kartą domėtis Lietuvos valstybingumo raida, reikšmingų istorinių atmintinų datų įamžinimu.

Viktorinos „Laisvės liepsna“ finale dalyvaus 46 moksleivių komandos (viso–184 dalyviai) iš 23 Lietuvos rajonų ir miestų, atrinktos per I-ąjį viktorinos turą, organizuotą Lietuvos mokyklose bei gimnazijose. Kiekvieną komandą sudarys 4 mokiniai, vienas iš jų – komandos kapitonas. Viktorina bus organizuojama dviem etapais: pirmajame etape komandos bus suskirstytos į pogrupius, kurie įvairiose Seimo rūmų salėse atsakinės į viktorinos klausimus ir varžysis dėl teisės patekti į antrąjį – finalinį etapą. Komandų kapitonai rungsis žinių žaibo turnyre. Finalinis etapas vyks Seimo Kovo 11-osios salėje apie 15 val. Jame susirungs 9 komandos ir 9 kapitonai, kurios kovos dėl pagrindinio prizo – kelionės į Europos Parlamentą.

Viktorinos klausimai ir užduotys apims atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą, įtvirtinimą, gynimą ir pripažinimą. Tai bus tiek žinių reikalaujantys klausimai, tiek kūrybinės užduotys. Pasak LR Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus, kuris parengė klausimus, vedėjos Angonitos Rupšytės, norima, kad moksleiviai giliau pasidomėtų šio laikotarpio istorija, geriau suprastų vykusius procesus bei kūrybingai pritaikytų turimas žinias.

2010 metais, minint Steigiamojo Seimo 90-metį buvo surengta Vilniaus miesto mokyklų viktorina. Rengiama viktorina „Laisvės liepsna“ – pirmoji nacionaliniu lygiu rengiama moksleivių viktorina. Tikimasi, kad panašios viktorinos taps gražia tradicija ir bus rengiamos 2012 metais, kai minėsime Lietuvos Respublikos Konstitucijos 90-metį ir 20-metį (1922 m., 1992 m.) bei kitas svarbias Lietuvos valstybingumo datas.

Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius, tel. (8 5) 239 6320

Kęstučio Cemnolonskio nuotr.

Seimas ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra