Seime pristatyta paroda „Palaimintasis Jonas Paulius II ir Lietuva“

Autorius: Data: 2011-04-27, 15:46 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. balandžio 27 d., Seime buvo pristatyta paroda „Palaimintasis Jonas Paulius II ir Lietuva“.

Ją surengė Seimo Maldos parlamentinė grupė. Paroda skirta gegužės 1 d. Vatikane vyksiančiai popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikacijai paminėti ir atminti popiežiaus indėlį Lietuvos gyvenime.

Pristatytoje parodoje daugiausia eksponuojamos nuotraukos iš 1993 metų popiežiaus vizito Lietuvoje. Jų autorius – tuometinis popiežiaus asmeninis fotografas, italas Arturo Mari. Taip pat nuotraukas parodai perdavė ir Vilniaus kurija.

Parodos pristatyme dalyvavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sakė, kad didžiausią įspūdį jai padarė Jono Pauliaus II vidus ir tai, ką buvo galima pajusti, esant šalia jo. „Tai – Dievo žmogus, čia, žemėje, atsidūręs save dalinti kitiems“, – sakė Seimo Pirmininkė I. Degutienė.

Susirinkusius sveikino ir Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas. Jis priminė, kad popiežius ypatingai mylėjo ir rėmė Lietuvą, kai šalis kovojo už nepriklausomybę. Jis paskelbė palaimintuoju Jurgį Matulaitį, reformavo Lietuvos Bažnyčios struktūrą.

Į parodos pristatymą pagerbti popiežiaus atminimo susirinko daugiau nei dešimties šalių ambasadoriai bei kiti pareigūnai. Buvo galima matyti Austrijos, Belgijos, Čekijos, Graikijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Rusijos, Lenkijos, Prancūzijos, Airijos ir kitų šalių aukšto rango diplomatijos atstovus.

Pagyvinti renginio buvo pakviesta jaunimo šlovinimo grupė iš Kaišiadorių. Jie giedojo giesmes, taip pat atliko pernai metų Lietuvos jaunimo dienų himną „Kelkis ir eik“.

Seimo Maldos parlamentinės grupės, organizavusios parodą, vadovas Seimo narys Egidijus Vareikis pasakojo, kad šią parodą organizuoti įkvėpė Gailestingumo savaitė. Šia paroda Jonas Paulius II tarsi sugrįžo į Lietuvą, į Seimo rūmus dar kartą – vaizdais, nuotraukomis, savo dvasia.

Vatikano radijui iš Vilniaus Sigita Purytė RealAudioMP3

www.radiovaticana.org/lt

Parodos , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra