Seime pristatoma paroda apie poeto Justino Marcinkevičiaus gyvenimą ir kūrybą

Autorius: Data: 2016-02-11 , 11:47 Spausdinti

Seime pristatoma paroda apie poeto Justino Marcinkevičiaus gyvenimą ir kūrybą

Poetas Justinas Marcinkevičius skaito eiles Prienų kultūros ir laisvalaikio centre (nuotr. Dalės Lazauskienės)

Vasario 12 d., penktadienį, 11 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos parengta paroda „Justinas Marcinkevičius. Nuo ištakų iki šiandienos“. Parodą atvers Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Poetas Justinas Marcinkevičius. Aut. Rimantas Dichavičius (nuotr. iš Jurgos Marcinkevičiūtės asmeninio archyvo)

        Dešimtyje parodos stendų pasakojama apie poeto gyvenimą ir kūrybą, profesinę, akademinę ir visuomeninę veiklą, ryšius su gimtojo Prienų krašto žmonėmis.

        Parodoje eksponuojamos fotografijos iš asmeninių poeto dukrų Jurgos ir Ramunės, klasės draugių Gražinos Starkauskaitės-Kavaliauskienės ir Anarsijos Mikalauskaitės-Adamonienės, poeto sūnėno Justino Jonykos asmeninių rinkinių, Prienų krašto muziejaus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos archyvų. Parodoje pateikiamos ištraukos iš Justino Marcinkevičiaus literatūrinių tekstų, poeto parašyti, įvairiomis progomis ištarti žodžiai, Lietuvos politikų, literatūrologų, literatūros kritikų, bičiulių, žmonos Genovaitės, dukros Jurgos mintys apie Justiną Marcinkevičių, jo kūrybą bei reikšmę Lietuvos kultūroje.

Paroda parengta vykdant Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos projektą „Poeto Justino Marcinkevičiaus jubiliejiniai renginiai jo vardo bibliotekoje“. Projekto ir parodos rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Prienų rajono savivaldybė.


Žydrūnas Mačiukas

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vyriausias specialistas

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra