Seime posėdžiaus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija

Autorius: Data: 2016-05-12 , 10:21 Spausdinti

Seime posėdžiaus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija

Šių metų gegužės 17–20 d. į posėdžius Seime rinksis Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, kuri paprastai posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Komisijos posėdžiuose bus nagrinėjami klausimai dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų projektų priėmimo Seimo pavasario sesijoje, dėl galimybės sumažinti pridėtinės vertės mokesčius, dėl statomos Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje grėsmės ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos saugumui, žmonių sveikatai ir gamtai, dėl Lietuvos veiksmų, siekiant stabdyti šios elektrinės statybą. Taip pat bus svarstomi klausimai dėl patriotinio ugdymo Lietuvos mokyklose, dėl pasirengimo 2018 m. Dainų šventei, dėl siūlymų kartu su Seimo rinkimais 2016 m. spalio 9 d. surengti privalomą referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, pakeičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnį. Posėdžiuose taip pat bus diskutuojama dėl politinių partijų ir kampanijų finansavimo, dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimų ir kt.

Komisijos narius ir posėdžių dalyvius gegužės 17 d. 9.10 val. sveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Gegužės 17 d. 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „Svarbiausia neužmiršti“, skirta prisiminti ir pagerbti mūsų tėvynainių, karo ir pokario metais iš Lietuvos ištremtų į Sibiro platybes ir čia mirusių bei palaidotų, atminimą. Parodoje eksponuojamos lietuviškų kapaviečių Krasnojarsko krašte fotografijos.

Gegužės 20 d. 12 val. numatyta spaudos konferencija, kurioje Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija pristatys posėdžiuose priimtus sprendimus.

Posėdžiai vyks Seimo I rūmų Konstitucijos salėje. Posėdžių darbotvarkę galima rasti čia.

Komisijos posėdžius gegužės 17–19 dienomis bus galima tiesiogiai stebėti internetu: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=2918

Komisijų sekretoriato padėjėja

Laura Bursevičiūtė-Švedė

LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra