Seime – paroda „Skulptoriai skaito Donelaitį“

Autorius: Data: 2014-11-12 , 08:54 Spausdinti

A. Ališanka. Sodas. 2014

Lapkričio 12 d., trečiadienį, 14.00 val. LR Seimo II rūmų fojė atidaroma skulptūros darbų paroda, skirta Kristijono
Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti.

Šįmet minint poeto Kristijono Donelaičio, lietuvių pasaulietinės literatūros pradininko, 300 metų gimimo sukaktį. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kartu su Donelaičio 300 metų sukakties minėjimo valstybinės programos rengimo grupe sudarė 2010-2014 m. programą, į kurią įtraukė ir tęstinį 2010-2014 m. projektą: Bronzos liedinimo simpoziumai ir parodos „Skulptoriai skaito Donelaitį“. Projekto kuratorė yra prof. Dalia Matulaitė, projekto vykdytoja – Šv. Jono gatvės galerija.

Teminių bronzos liedinimo simpoziumų „Skulptoriai skaito Donelaitį“ kūrinių idėjos kiekvienais metais buvo renkamos konkurso būdu. Kasmet nuliedinta iki dvylikos mažosios plastikos darbų, iš kurių ir sudaryta per penkerius metus skulptorių profesionalų sukurtų kūrinių kolekcija, kuri ir pristatoma Lietuvos Respublikos Seime.

Be autorių iš Lietuvos, projekte dalyvauti buvo pakviesti svečių teisėmis skulptoriai iš tų šalių, kurios buvo susijusios su Kristijono Donelaičio kūryba ir gyvenimu – Lenkijos, Rusijos, Vokietijos skulptoriai.

Parodoje eksponuojami šių autorių sukurti darbai: Mindaugo Jurėno, Vytauto Tallat-Kelpšos, Valdo Bubelevičiaus, Ryto Jono Belevičiaus, Sigitos Dackevičiūtės, Mariaus Zavadskio, Tamaros Janovos, Jono Gencevičiaus, Arvydo Ališankos, Jolantos Balkevičienės, Liutauro Griežės, Romualdo Inčirausko, Kęstučio Lanausko, Mindaugo Junčio, Daliutės Onos Matulaitės, Mindaugo Aučynos, Evaldo Pauzos, Astos Vasiliauskaitės, Daumanto Kučo, Dariaus Šidlausko, Aušros Jasiukevičiūtės, Kęstučio Dovydaičio, Algio Kasparavičiaus, László Kova (Vokietija), Paweł Łęski (Lenkija), Bronisław Krzysztof (Lenkija), Thomas Helbing (Vokietija), Toropov Piotr Nikolajevič (Rusija), Bogatova Liudmila Ivanovna (Rusija).

Sukomplektuota rinktinė kolekcija jau pristatyta valstybėse, susijusiose su Donelaičio vardu ir lietuvybe: Lietuvoje, Karaliaučiuje, Vokietijoje, Lenkijoje. Šiuo metu dalis kolekcijos pristatoma Ispanijoje.

Paroda veiks iki lapkričio 24 d.

lrkm.lt inform.

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra