Seime – konferencija „Tautinis paveldas – mūsų pasididžiavimas ir ateitis“

Autorius: Data: 2013-06-23 , 09:45 Spausdinti

Greta Bagarauskytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Seime vykusi konferencija „Tautinis paveldas – mūsų pasididžiavimas ir ateitis“ kvietė užsienio svečius ne tik susipažinti su autentiška lietuvių kultūra, tradicijomis, bet ir pasidalyti savo kultūros ypatumais, kad taip būtų puoselėdamas tautų bendradarbiavimas.

Pasak, renginio organizatorių Lietuva išsiskiria iš kitų šalių autentiška kalba, amatais, šokiais bei liaudies dainomis. Tačiau vis populiaresnės informacinės technologijos atitolina šiuolaikinio žmogaus dėmesį nuo tradicijų, tai kelia grėsmę tautos kultūriniam paveldui. Todėl norėdami atkreipti pasaulio dėmesį į Lietuvos kultūrą, renginio organizatoriai kvietė užsieniečius pažinti Lietuvą.

„Turime ne tik tai parodyti mūsų Lietuvos tautinį paveldą, kultūrines tradicijas, supažindinti juos su mūsų pasiekimais ir metodais, kaip jaunąją kartą ugdome, būtent siekdami išlaikyti senąsias tradicijas, senąją kultūrą“, – teigė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos viceprezidentė Irena Navickienė.

Kaime gyvenantys tautinio paveldo meistrai gali pretenduoti į paramą iš kaimo atgaivinimo ir pletros programos, steigti amatų cemntrus, o miesto amatininkai pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) strukturiniias fondais.

Etninė kultūra ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra